Переключиться на мобильную версию

Нардеп від НУ-НС запропонував Раді узаконити відсторонення голови НБУ без Ющенка

Назад к разделу Финансы
Депутат Верховної Ради від фракції НУ-НС Сергій Харовський запропонував Раді узаконити відсторонення парламентом голови Національного банку і призначення тимчасово виконуючого його обов'язки.

Про це сказано в законопроекті, який зареєстровано в Раді 24 січня.

Зокрема, депутат пропонує доповнити закон Про Національний банк України нормою про відсторонення голови НБУ від виконання обов'язків Радою у випадку, якщо Рада більшістю голосів визнала дії НБУ такими, що не забезпечують виконання основної конституційної функції - стабільності грошової одиниці.

Законопроект Про внесення змін до деяких законів з питань діяльності Національного банку України (про відсторонення голови Національного банку і виконання його обов'язків) передбачає право Ради відсторонити голови НБУ, якщо Рада висловила недовіру голові або всьому складу правління НБУ і звернулася до Президента з вимогою внести подання на звільнення голови НБУ, а Президент протягом тижня із дня отримання повторного звернення Ради не вніс таке подання.

Передбачено, що в разі відсторонення голови НБУ, Рада більшістю голосів визначає тимчасово виконуючого його обов'язки.

Із моменту прийняття Радою рішення про відсторонення голови НБУ, обов'язки та повноваження голови НБУ припиняються і переходять до особи, на яку Рада поклала тимчасове виконання обов'язків. В. о. голови НБУ виконує обов'язки до призначення голови НБУ.

Нагадаємо, згідно із Конституцією та законом Про Національний банк України голова НБУ призначається на посаду і звільняється з посади парламентом за поданням Президента.

Як уже повідомлялося, 24 січня нардеп від фракції БЮТ Святослав Олійник зареєстрував у Раді проект постанови про відповідальність Президента України Віктора Ющенка за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері країни. Крім того, сьогодні шестеро нардепів від БЮТ і НУ-НС запропонували парламенту визнати такою, що втратила чинність, постанову про звільнення голови правління Нацбанку Сергія Тігіпка в 2004 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь