Переключиться на мобильную версию

Рада розгляне обрання голови Нацбанку наступного тижня

Назад к разделу Финансы
Лідер майбутньої парламентської фракції БЮТ Іван Кириленко після завершення сьогоднішнього позачергового засідання повідомив, що Верховна Рада розгляне питання обрання голови Національного банку України наступного тижня.
Кириленко назвав дату обрання глави НБУ
Кириленко назвав дату обрання глави НБУ
newsru.ua

Кириленко нагадав, що сьогодні депутати скасували постанову від 2004 року про призначення Володимира Стельмаха головою Нацбанку. Водночас, не вистачило голосів депутатів для прийняття рішення про скасування постанови про звільнення Сергія Тігіпка із посади голови НБУ.

Виходячи з цього, голова фракції БЮТ заявив, що на даний момент виконувачем обов'язків голови НБУ є перший заступник голови Нацбанку.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, коли Рада розгляне питання призначення нового керівника НБУ, Кириленко сказав, що 3 лютого Верховна Рада розгляне зміни до закону про Національний банк, якими, зокрема, відкоригується процедура призначення і звільнення голови НБУ.

Також наступного тижня, підкреслив Кириленко, буде розглянуто і питання про призначення глави Нацбанку. При цьому він відмовився назвати можливі кандидатури на цю посаду, зазначивши, що це питання обговорюватиметься усередині парламентської коаліції.

Спікер Ради Володимир Литвин на сьогоднішньому засіданні також виступав за кардинальні внесення змін до закону про Національний банк України на початку наступної сесії парламенту.

Зокрема, Литвин підкреслив, що на даний момент НБУ має безпрецедентну незалежність. "На початку наступної сесії потрібно поновити статус НБУ", - сказав він, додавши, що "це не повинна бути держава у державі".

Спікер також зазначив, що сьогоднішній звіт керівництва НБУ не дав відповіді на питання, у зв’язку із чим відбуваються значні коливання курсу гривні і чого можна очікувати в майбутньому.

За його словами, дії НБУ не сприяють відновленню довіри до національної валюти. Голова ВР вважає, що для стабільності гривні, зокрема, необхідно виконувати рішення Верховної Ради. "Не ми відновимо довіру до НБУ при нинішньому підході", - підкреслив Литвин.

Як повідомлялося, сьогодні на позачерговому засіданні Верховна Рада скасувала свою постанову від грудня 2004 року про призначення Володимира Стельмаха головою Нацбанку. Крім того, Рада відмовилася скасувати постанову про звільнення Сергія Тігіпка з посади голови НБУ від 16 грудня 2004 року.

Водночас, сьогодні Рада прийняла постанову про відповідальність Президента Віктора Ющенка за ситуацію у фінансовій сфері.

Також сьогодні стало відомо, що 24 січня нардеп від НУ-НС зареєстрував у Раді законопроект, яким запропонував парламентаріям узаконити відсторонення Радою голови Нацбанку та призначення тимчасово виконуючого його обов'язки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь