Переключиться на мобильную версию

Агентство Fitch знизило рейтинги чотирьох українських банків

Назад к разделу Финансы
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) чотирьох українських банків: Кредитпромбанку, Укргазбанку та ВіЕйБі Банку - з "B-" до "CCC" і Родовід Банку - з "CCC" до "CC ".
Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента
Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента
naviny.by

Згідно оприлюдненого сьогодні, 26 січня, повідомлення Fitch, агентство також знизило національний довгостроковий рейтинг Діамантбанку та індивідуальний рейтинг Сведбанку (Україна).

Одночасно Fitch підтвердило рейтинги семи інших українських банків - Приватбанку, Першого українського міжнародного банку, Індустріалбанку, банків Кредит-Дніпро, Форум, Південний і Хрещатик.

Прогноз довгострокових РДЕ усіх банків, крім Діамантбанку, який не має РДЕ, - "негативний".

Агентство уточнює, що рейтингові дії пішли за аналізом по 11 приватним українським банкам, які знаходяться у власності українських власників, а також по двом банківським установам у власності іноземних власників - Сведбанку (Україна) та банку Форум.

"Зниження рейтингів відображає посилення ризиків ліквідності і ризиків, пов'язаних з якістю активів, а також підвищення тиску на капітал, з якими стикаються українські банки через різке знецінення гривні в четвертому кварталі 2008 року, і більш слабкого прогнозу відносно економіки України", відзначається в повідомленні Fitch.

На думку агентства, банки, рейтинги яких були знижені, є найбільш вразливими до цих ризиків через стратегії, що проводилися в останні роки, спрямовані на зростання, і вже виявили погіршення якості активів, показників капіталізації та / або ліквідності у цих фінансових організацій.

Підтвердження рейтингів банків Південний, Кредит-Дніпро, Хрещатик і Індустріалбанку враховує нішеву регіональну клієнтську базу цих банків і їх в цілому трохи більш сильну, хоча все-таки потенційно вразливу капіталізацію, говориться в повідомленні.

Відповідно до нього, підтвердження рейтингів ПриватБанку і ПУМБ відображає їх більш міцну клієнтську базу, більш значні можливості з поглинання збитків і якість управління ризиками вище середнього рівня (для українського ринку).

Водночас "негативний" прогноз рейтингів всіх банків, які мають українських власників, відображає можливість подальшого зниження рейтингів, у тому числі й у тих банків, рейтинги яких були підтверджені сьогодні, оскільки складне операційне середовище продовжує чинити негативний вплив на якість активів, капітал і ліквідність банків.

Fitch також повідомляє про те, що в найближчому майбутньому розгляне рейтинги українських банків, що перебувають у державній власності, а також тих банків з іноземними власниками, які не охоплені в цьому повідомленні, приділяючи особливу увагу їх індивідуальним рейтингам.

Нагадаємо, що 30 грудня 2008 року міжнародне рейтингове агентство Moody's погіршило прогнози рейтингів 15 українських банків зі стабільного до негативного.

НА минулому тижні, 22 січня, Moody's знизило рейтинги банку Надра та Укрпромбанку.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь