Переключиться на мобильную версию

ОПЕК вимагає ввести норми, що обмежують спекуляції нафтою

Назад к разделу Финансы
Генеральний секретар ОПЕК Абдалла ель-Бадрі, виступаючи на економічному форумі в Давосі, закликав до введення в дію правових норм, що обмежують можливості тих, хто купує нафту, безцільно використовувати її.
Генеральний секретар ОПЕК Абдалла ель-Бадрі: ОПЕК неодноразово закликала до зниження спекулятивної активності на нафтовому ринку
Генеральний секретар ОПЕК Абдалла ель-Бадрі: ОПЕК неодноразово закликала до зниження спекулятивної активності на нафтовому ринку
reuters

"ОПЕК неодноразово закликала до зниження спекулятивної активності на нафтовому ринку, - заявив Ель-Бадрі. - Зараз неможливо визначити, хто реально продає і купує нафтові ф'ючерси".

Ель-Бадрі також повідомив, що на Давоському форумі буде проведена спеціальна дискусія про необхідність більшої прозорості нафтового ринку. У ній візьмуть участь президент ВР Тоні Хейворд і азербайджанський президент Ільхам Алієв.

У минулому році після того, як в США різко піднялися ціни на бензин, в Конгрес надійшла пропозиція про обмеження діяльності хедж-фондів, що займаються нафтовими спекуляціями.

Однак думки американських законодавців при цьому розділилися. Палата представників ці норми прийняла, але Сенат законопроект не пройшов. Новообраний президент Барак Обама поки ніяк не коментує необхідність регулювання ринку сировини.

"Навіть якщо озирнутися на кризи 1986 і 1998 років, то й тоді не було такого екстремального рівня волатильності цін на нафтовому ринку", - вважає всесвітньо відомий фахівець з історії і практики світового ринку нафти Деніел Ергін, голова Cambridge Energy Research.

Як повідомлялося, напередодні ОПЕК заявила про те, що ціни на нафту занижені, і навіть ціна 50 доларів за барель не зможе виправдати інвестиції в нафтовидобуток.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь