Переключиться на мобильную версию

Заступник генпрокурора ініціює звільнення 350 суддів

Назад к разделу Финансы
Заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що збирається вимагати звільнення 350 українських суддів.
Зала Конституційного суду України
Зала Конституційного суду України
ccu.gov.ua

Про це Кузьмін розповів в інтерв'ю газеті Сегодня.
  
"Я вніс до Вищої ради юстиції (ВРЮ) представлення про звільнення з адміністративних посад 350 суддів з приблизно 1000 незаконно призначених Радою суддів України. Це всі керівники. Як тільки вони будуть звільнені з посади судді, вони автоматично перестануть бути головами або заступниками голови судів", - зазначив заступник генпрокурора на початку інтерв'ю.

За його словами, суддів слід звільнити за те, що, будучи легітимно призначеними (або президентом, або парламентом), вони згодом свідомо порушили Конституцію і закон.

"А також присягу судді, прийнявши посади голів і заступників голів судів за рішенням Ради суддів - по суті, громадської організації, у якої немає законних прав на такі призначення. Це моє уявлення вже у ВРЮ, а всім перерахованим там суддям направлені листи з пропозиціями дати пояснення зі згаданого приводу", - відзначив Кузьмін.

"Історія цієї справи така, - розповів він. – Колись голів судів призначав Президент. Потім відомі усім люди звернулися до Конституційного суду, і той визнав таку практику неконституційною, тому що в Основному Законі така функція Президента не прописана. А з огляду на те, що в країні немає закону, що регламентує, хто і як призначає голів судів, Верховна Рада 30 травня 2007 року постановила: нехай цими призначеннями тимчасово відає Вища рада юстиції, поки не буде прийнятий закон, де вся процедура таких призначень буде чітко виписана у відповідності з Конституцією ".

"ВРЮ, - продовжив Кузьмін, - орган не політизувати, там зібрані представники від різних сил. Але дехто з цим рішенням парламенту не погодився і, зібравшись, Рада суддів 31 травня 2007 року прийняла рішення, мовляв, відтепер ми самі будемо призначати на посади. І призначають. А відповідного закону до сих пір, як не було, так і немає. Я маю намір домагатися звільнення всіх незаконно призначених суддів ".

Кузьмін відзначив, що його хвилює те, що, "схоже, ніхто до кінця не усвідомлює, що для зміни влади в країні зараз не треба робити революцію або теракт". За його словами, достатньо просто звернутися в будь-який районний суд з позовом про те, що Президента вибрали неправильно, а начальника Генштабу призначили з порушеннями.

"І вимагати в забезпечення позову заборонити цим людям виконання службових обов'язків. Суд зобов'яже їх це зробити до розгляду справи по суті, а затягувати винесення рішення можна до нескінченності. І все: країна обезголовлена, Президент на роботу не ходить, Генштаб паралізовано", - резюмував Кузьмін.

"Чому сьогодні судова влада політизована і знаходиться, по суті, в одних руках? Чому народний депутат від певної політсили очолив Верховний Суд країни (мається на увазі Василь Онопенко, представник БЮТ)? Чи буде він однаково ставитися до всіх іншим політсилами та інституцій, тому числі державним? І сьогодні він через підконтрольний йому Рада суддів впливає на призначення всіх голів судів та їх заступників в країні. Їх призначають простим голосуванням Ради суддів, що є незаконним - це вам будь-який грамотний юрист скаже ", - підкреслив заступник генпрокурора.

Відповідаючи на запитання журналіста, скільки треба "занести" до суду, щоб він прийняв рішення усунути керівництво країни, Кузьмін сказав: "В залежності від місця розташування суду (для прикладу, якийсь маленький сільський район) та рівня достатку конкретного судді, рішення про заборону зазначеним посадовим особам виконувати їх обов'язки можна "купити" і за 100 доларів ".

Як повідомлялося, у своєму інтерв'ю Сьогодні Ренат Кузьмін також заявив, що Генпрокуратура перевіряє версію про можливу загибель екс-судді Ігоря Зварича.

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь