Переключиться на мобильную версию

Китай завершив створення стратегічного резерву нафти

Назад к разделу Финансы
Китай завершив створення стратегічного запасу нафти і в майбутньому має намір збільшити його практично у три рази.

100 мільйонів барелів вуглеводневого палива зберігаються в чотирьох резервуарах, які розташовано у східних провінціях Чжецзян і Шаньдун, а також у провінції Ляонін на північному сході країни. Цього запасу нафти вистачить на те, щоб забезпечити нормальне функціонування китайської економіки протягом місяця, повідомляє в середу, 4 лютого, газета China Daily із посиланням на урядові джерела.

Китай приступив до створення нафтових резервів у 2005 році, за обсягами вони близькі до американських.

Водночас, газета повідомляє, що "в нинішньому році Китай приступить до створення ще восьми стратегічних нафтосховищ". За інформацією видання, усіх їх побудують на східному узбережжі КНР.

Заповнення сховищ йде в основному за рахунок імпортованої нафти. У зв'язку з цим, експерти американського банку Меррілл Лінч раніше прогнозували, що "після завершення створення цих резервів, ціна бареля нафти на міжнародному ринку може впасти до 30 доларів".

За прогнозами, у КНР споживання нафти зросте до 2010 року до 390-410 мільйонів тонн у рік, до 2020 року - до 560-580 мільйонів тонн, до 2030 року - до 620-650 мільйонів тонн.

Нагадаємо, ціни на нафту в понеділок, 2 лютого, знизилися до $ 40,01 за барель на торгах у Нью-Йорку на тлі макроекономічних даних. Таким чином, нафта впритул підійшла до психологічного рівня $ 40 за барель.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь