Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Основні поклади нафти і газу на шельфі Чорного моря відійшли Румунії

Назад к разделу Финансы
Згідно із рішенням Міжнародного суду ООН в Гаазі, близько 70 млрд кубометрів газу і близько 12 млн т нафти відійшли під юрисдикцію Румунії, пише видання Коммерсантъ-Україна. Водночас, газета Дело зазначає, що Україна втратила ще більше.
Україна втратила запаси нафти
Україна втратила запаси нафти
industry-daily.ru

Ъ-Україна пише із посиланням на румунські інформаційні агентства, що в результаті розділу шельфу під контроль Бухареста перейшло близько 70% вуглеводнів, поклади яких знаходяться на спірній ділянці. За оцінками експертів, мова йде про близько 12 млн т нафти і 70 млрд кубометрів газу (цей обсяг газу перевищує річне споживання України - ред.).

У свою чергу Дело пише, що якби суд ООН в Гаазі прийняв до уваги аргументи України, Києву відійшла б частина шельфу у 40 кілометрах на південь від острова, а не 12 милях. Саме на цій території Чорноморнафтогаз проводив сейсмологічну розвідку.

За попередніми даними, на цій ділянці знаходяться поклади близько 10 мільйонів тонн нафти і 100 мільярдів кубометрів газу, пише Дело. "Це не запаси стратегічного значення", - заявив голова української делегації в Міжнародному суді ООН Володимир Василенко.

Ъ-Україна пише, що мова йде про перехід до розпорядження Румунії 90% перспективного нафтогазового родовища на геологічній структурі Олімпійська (розташована у 40 км на південь від острова Зміїний).

Газета пише, що державна компанія Чорноморнафтогаз кілька років тому почала розвідувальні роботи на Олімпійській, тобто на спірній території, але після протестів Румунії роботи було призупинено.

Учора в Чорноморнафтогазу не змогли відповісти, якими будуть дії компанії у зв'язку із оприлюдненням рішення Суду ООН. "МЗС досі не надало нам рішення суду, хоча вони обіцяли зробити це ще в середині дня", - заявило Ъ-Україна джерело в компанії.

Водночас, офіційний Бухарест сприйняв рішення Гаазького суду як безумовну перемогу. Глава МЗС Румунії Крістіан Діаконеску заявив, що рішення Міжнародного Суду ООН "надасть суттєву підтримку енергетичній безпеці країни".

Представники румунської влади учора також зазначили, що виступають за якнайшвидшу розробку нафтогазових родовищ на територіях, що відійшли Румунії згідно із рішенням Гаазького суду. Передбачається, що право розробки цих ділянок буде запропоновано нафтовидобувним компаніям першої величини.

Ъ-Україна пише, що для того, щоб румунська сторона розпочала повноцінну розвідку і розробку родовищ, які отримано завдяки сьогоднішньому рішенню Міжнародного суду ООН, Україна і Румунія повинні підписати відповідні двосторонні угоди, в яких документально зафіксують лінію розділу шельфу. Передбачається, що це відбудеться вже 25 лютого, в ході офіційного візиту в Україну президента Траяна Бесеску.

Нагадаємо, учора Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосив рішення у суперечці України та Румунії про розділ Чорноморського шельфу. У підсумку під юрисдикцію Румунії відійшли 79,34% спірних територій.

Однак вчора Секретаріат Президента заявив, що на стороні України залишились практично всі розвідані нафтогазові родовища Чорноморського шельфу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь