Переключиться на мобильную версию

Ъ: Кабмін визначив банки, яким відмовлять у рефінансуванні

Назад к разделу Финансы
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко направила в НБУ список банків, яким Нацбанк має відмовити у рефінансуванні на тій підставі, що вони не пролонгували кредити аграріям на 3 млрд. гривень, пише КоммерсантЪ-Украина.
Ъ: Кабмін визначив банки, яким відмовлять у рефінансуванні
Ъ: Кабмін визначив банки, яким відмовлять у рефінансуванні
ura-inform.com

Як повідомляє Ъ, вчора на нараді Кабміну, присвяченій обговоренню ситуації із забезпеченням аграріїв паливом, прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що уряд "визначив список банків", які відмовилися продовжувати позики аграріям, і має намір передати його в Нацбанк.

За словами прем'єра, до списку включені ті з 92 комерційних банків, які кредитують галузь, і які не пролонгували кредити на суму близько 3 млрд. грн. До 26 січня, за даними прем'єра, були продовжені до жовтня 2009 року позики на 1 млрд. грн. з 4,2 млрд. грн., які банки вимагали сплатити. Цей список був підготовлений, щоб НБУ знав, яким банкам він має відмовити у рефінансуванні.

У НБУ журналістам газети пообіцяли, що правління розгляне лист прем'єра. Самі ж банкіри здивовані складанням списку, так як вони відмовляються кредитувати не всі аграрні підприємства, а тільки ті, які не здатні вести прибутковий бізнес і традиційно очікують лише на дотації держави, а тому не здатні повернути  позики. Низка аграріїв не може надати ліквідні застави.

Банкіри обурені тиском уряду на них, повідомляє Ъ. "За рахунок рефінансування хочуть вирішити проблеми суднобудівників, металургів, будівельників, а тепер і аграріїв, - заявив в інтерв'ю газеті голова правління одного із зарубіжних банків .- Але звідки взяти стільки грошей? Такого обсягу рефінансування просто немає!"  
У Нацбанку стверджують, що не будуть реагувати на "суб'єктивну думку" уряду і захистять підопічних. А рішення про  рефінансування буде прийматися за критеріями, які були вироблені НБУ.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь