Переключиться на мобильную версию

Вулиця Хрещатик отримала паспорт

Головне управління містобудування і архітектури Київської міськдержадміністрації розробило паспорт вулиці Хрещатик, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Як повідомив учора заступник начальника Головного управління містобудування Андрій Вавриш, паспорт головної вулиці столиці став першим подібним документом, підготовленим у рамках реалізації програми КМДА з паспортизації вулиць.

Згідно з цією програмою, паспорти повинні включати загальні дані про вулицю, аналіз її поточного стану, опис існуючих проблем та шляхів їх вирішення. На думку пана Вавриша, документ допоможе "навести лад" на Хрещатику і сформувати там "комфортний і вільний простір для киян". Паспорт, зокрема, передбачає зниження на 30% кількості рекламних носіїв на вулиці і зменшення на 50% сукупної площі розміщуваної реклами. Крім того, на тротуарах парної сторони Хрещатика планується ліквідувати всі паркувальні місця, а на непарній стороні - скоротити 60% з них і побудувати велосипедну доріжку.

Вартість робіт з підготовки паспорта центральної вулиці Києва Андрій Вавриш оцінив у 20-50 тисяч гривень. За його словами, бюджетні кошти в проекті задіяні не були, в розробці паспорта на безоплатній основі брали участь архітектори бюро Zotov&Co., співробітники дочірнього підприємства АТ Київпроект Інститут генерального плану Києва і комунальних підприємств столиці.

У бюджеті Києва на 2011 рік на розробку таких паспортів виділено 2,7 мільйонів гривень.

"Цих коштів достатньо, щоб провести паспортизацію ста вулиць (всього в Києві близько 2,5 тисячі вулиць)", - зазначив Вавриш.

У Київраді вчора схвалили роботу Головархітектури.

"На Хрещатику тисячі пішоходів відчувають незручності через комфорт сотні автомобілістів", - сказав виданню голова депутатської фракції Республіка Київ Денис Москаль. Він додав, що водії не тільки залишають машини на тротуарах, але і їздять ними у пошуках місця для паркування, створюючи небезпеку для пішоходів і збільшуючи обсяг шкідливих викидів.

Нагадаємо, у квітні Київська міськдержадміністрація затвердила перелік вулиць, які підлягають паспортизації.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь