Переключиться на мобильную версию

Карпачова відкрила провадження про порушення права на життя померлої ув'язненої в Лук'янівському СІЗО

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова відкрила провадження про порушення права на життя померлої ув’язненої Лук'янівського СІЗО 28-річної Олександри Робейко.
Був виявлений факт грубого порушення права на життя 28-річної Робейко
Був виявлений факт грубого порушення права на життя 28-річної Робейко
Фото прес-служби Президента

Як нагадали у прес-службі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, 15 вересня під час перевірки Уповноваженим з прав людини стану дотримання прав ув'язнених Лук'янівського СІЗО був виявлений факт грубого порушення права на життя 28-річної Робейко.

"Жінка протягом півтора року перебувала під вартою у слідчому ізоляторі, з них вісім останніх місяців - у медичній його частині, через захворювання на туберкульоз та СНІД", - повідомили у прес-службі.

За їхніми даними, клопотання керівництва Лук'янівського СІЗО до Шевченківського районного суду міста Києва про звільнення тяжко хворої Робейко залишилося без реагування. Після винесення вироку жінка була доставлена ​​в лікарню, де вона через три дні померла.

З метою з'ясування всіх обставин, що призвели до смерті Робейко, Уповноваженим з прав людини Карпачовою відкрито провадження про порушення права на життя ув’язненої слідчого ізолятора.

Нагадаємо, Омбудсмен України Ніна Карпачова згадала смерть у результаті ненадання медичної допомоги 28-річній ув’язненій Олександрі Робейко як приклад під час обговорення з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом теми про застосування арешту до вироку суду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь