Переключиться на мобильную версию

Депутати ПР готові підтримати закон про відновлення Десятинної церкви

Народні депутати від Партії регіонів готові підтримати законопроект представника Президента в парламенті Юрія Мірошниченка про відновлення Десятинної церкви.
Депутати ПР виступають за зведення храму після проведення археологічних розкопок
Депутати ПР виступають за зведення храму після проведення археологічних розкопок
nostalgia2.kiev.ua

Коментуючи законопроект Про відродження унікального Символу православ'я - церкви Богородиці (Десятинної) в місті Києві, народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв висловив думку, що Десятинна церква повинна бути відновлена ​​на своєму історичному місці після проведення всіх необхідних археологічних досліджень.

"Буде набагато краще, якщо на цьому місці буде стояти храм, де будуть проводиться богослужіння, ніж буде пусте місце. Я буду підтримувати законопроект Мірошниченка, бо інакше це питання просто не вирішити", - запевнив Болдирєв.

Він нагадав, що фундамент Десятинної церкви є культурним надбанням, і без спеціального дозволу з цього приводу проведення будь-яких будівельних робіт неможливо.

"Але приклад відновлення Успенського собору Києво-Печерської Лаври і приклад відновлення Михайлівського монастиря підказує нам, що це правильний шлях - відновити храм на тому історичному місці, де він стояв. Бо руїни храму - завжди гірше за діючий храм", - сказав Болдирєв.

Готовність голосувати за новий законопроект висловив також народний депутат від Комуністичної партії України Юрій Гайдаєв.

"Що поганого в тому, щоб відродити церкву? Це богоугодна, прекрасна справа. Я підтримую Мірошниченка в цьому питанні. Це перша кам'яна церква на Русі, яку свого часу звели наші предки, добровільно жертвуючи на неї належну десятину. Треба зараз усім світом навалитися і відтворити її. Думаю, що кожна нормальна людина це підтримає", - заявив Гайдаєв.

Ініціативу Мірошниченка також підтримує регіонал Володимир Олійник.

"На мій погляд, необхідно, щоб відродження обов'язково відбувалося. Якщо є можливість щось відновити, але відновити не в сьогоднішньому вигляді, а в тому первозданному, тоді варто це робити. Ці місця є святими, і якщо експертизи та перевірки на законодавчому рівні будуть пройдені, тоді можна приймати якісь рішення", - переконаний парламентарій.

На думку народного депутата від Партії регіонів Тетяни Бахтеєвої, відродження Десятинної церкви стане цінним внеском для збереження та примноження нашої історичної спадщини.

"Звичайно, це добре, коли ми знаємо історію, вміємо цінувати її, зберігати і використовувати для відродження духовності наступних поколінь. Я вважаю, що відродження християнства ми спостерігаємо сьогодні вже по всій Україні. Будуються нові храми і це чудово", - зазначила Бахтеєва.

На підтримку законопроекту про відродження Десятинної церкви виступили також історики й архітектори.

За словами заступника директора Національного історичного музею Павла Дорошенка, питання музеєфікації фундаменту Десятинної церкви необхідно вирішувати невідкладно.

"Безперечно, не можна залишати фундамент в тому стані, в якому він зараз перебуває. І співробітники нашого музею також двома руками виступають за музеєфікацію і будівництво, щоб історична спадщина могла зберегтися для наступних поколінь. А що стосується собору, то він стояв на цьому місці і тому буде закономірним відновити його там же. Концепція комплексного будівництва музею та храму сподобалася багатьом, і зараз перед інженерами стоїть завдання спроектувати все так, щоб не нашкодити давньому фундаменту ", - зазначив історик.

Член журі конкурсу КМДА на кращу концепцію реставрації Десятинної церкви, директор КП Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт Геннадій Гера зазначив, що законопроектом Мірошниченка передбачено створення унікального православного комплексу.

"Підготовка цього законопроекту фактично йде з 2000 року, коли ще Кучма хотів відновлювати Десятинний храм. Сьогодні мова йде про створення Національного православного комплексу, який охоплює фактично всю територія стародавнього Києва. Цей унікальний закон, який подав Юрій Романович, підтримають не лише кияни, а й вся Європа. Тому що це комплексний розвиток і комплексний підхід до цієї теми", - нагадав Гера.

За словами Гери, вже проведені консультації з великими будівельними інститутами і розроблена схема зведення храму на буронабивних палях для повного збереження автентичного фундаменту Десятинної церкви.

"Більше того, я можу заявити офіційно, що на 99% відсотках площі фундаменту Десятинної церкви вже закінчені археологічні розкопки. Тобто фактично ми вже можемо, отримавши висновки Інституту археології, починати будівельні роботи", - повідомив директор комунального підприємства.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь