Переключиться на мобильную версию

У Бабиному Яру зведуть меморіальний комплекс

Цього року в урочищі Бабин Яр біля станції київського метро Дорогожичі з нагоди 70-ої річниці розстрілів на місці трагедії почали роботи зі зведення меморіального комплексу.
Учора відкрили першу стелу
Учора відкрили першу стелу
Фото газети Сегодня

Як пише газета Сегодня, вже до листопада в Бабиному Яру з'явиться Алея праведників, на якій розмістять бронзові книги з іменами всіх людей, які рятували євреїв під час масових розстрілів. Там також з'явиться Скорботна арка і скульптура жінки, яка прикриває собою хлопчика, пише газета.

Пізніше в Яру планують зробити площу Згоди, на якій побудують невеличку церкву, синагогу, мечеть і костел. Перший пам'ятник нового комплексу відкрили вчора, 3 жовтня, на перехресті вулиць Мельникова і Дорогожицької. Пам'ятник є стелою на згадку про "дорогу смерті" - вертикальна цегла зі слідами босих ніг дорослих та дітей, пише Сегодня.

"Ми встановили стелу в тому місці, де 70 років тому починалася "дорога смерті", саме тут людей роздягали і вели на розстріли", - сказав виданню автор стели, відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький. За його словами, через кілька днів на пам'ятнику виріжуть шестикутну зірку.

За інформацією видання, наступний пам'ятник, який планують звести на території Бабиного Яру - Алея праведників. Це буде доріжка із висадженими тополями, яка буде починатися від виходу з метро Дорогожичі і вести углиб парку.

"На початку Алеї буде встановлена ​​Скорботна арка, крізь яку ніхто не зможе пройти, не прихиливши голову, - дякуючи тим, які проявили милосердя і врятували безліч людей від розстрілів у Бабиному Яру. За нею буде починатися Алея праведників: між тополями з обох сторін розташуються 16 постаментів з бронзовими книгами. У кожній книзі буде написано прізвища праведників Бабиного Яру. Усього 650 людей", - сказав газеті арт-директор проекту Федір Баландін.

Довжина Алеї буде близько 150-200 метрів. Наприкінці Алеї зведуть пам'ятник жінці, котра прикриває собою маленького хлопчика. Завершити Алею планують вже до початку листопада.

За Менорою, там, де зараз розташований спортивний майданчик, надалі планують звести музей Бабиного Яру.

"Швидше за все, в ньому буде кілька поверхів. Перша експозиція буде присвячена довоєнному Києву, друга - місту під час окупації 1941-1943 років, і третя, найголовніша, - трагедії в Бабиному Яру", - сказав Сегодня голова фонду Пам'ять Бабиного Яру Ілля Левітас.

За його словами, в кімнаті розмістять фотографії розстрілів, документи (свідчення нацистів і спогади тих, хто вижив) і нечисленні речі розстріляних, які вдалося знайти. Також в музеї буде бібліотека.

"У перспективі на території Бабиного Яру буде також зведена стіна з викарбуваними на ній іменами 23 тисяч розстріляних євреїв, циган, військовополонених", - сказав Левітас.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь