Переключиться на мобильную версию

Російські експерти вивчили сліди крові на дивані Пушкіна

Назад к разделу Шоу-Biz
Російські фахівці вивчили сліди крові на дивані з музею-квартири Олександра Пушкіна у Санкт-Петербурзі на предмет їхньої приналежності поетові.
Ймовірно, що вченим вдалося знайти сліди крові Пушкіна
Ймовірно, що вченим вдалося знайти сліди крові Пушкіна
ruvr.ru

Як повідомила завідувачка музеєм А.С. Пушкіна Галина Сєдова, Ленінградське обласне бюро судово-медичної експертизи зробило офіційний висновок про автентичність дивану з меморіального кабінету А. С. Пушкіна, на якому, як передбачається, поет помер після дуелі на Чорній річці.

Про це свідчать результати дослідження цього предмета.

За словами пушкініста, на даний момент відомо, що виявлені на поверхні дивану сліди крові мають давнє походження і, безумовно, належать чоловікові.

"Паралельно мною було проведено історичне дослідження, що дозволяє говорити про те, що диван дійсно належав Пушкіну, незважаючи на те, що у нього дуже заплутана історія. Тепер, є всі дані дозволяють говорити про те, що письменник помер на цьому дивані", - розповіла Сєдова.

За її словами, для того, щоб спростувати цю інформацію, необхідно знайти факти, які підтверджують, що на дивані міг померти інший чоловік.

Сєдова розповіла, що фахівці зробили 27 змивів із поверхні дивана, і тільки в одному були виявлені частинки крові, що належали чоловікові.

"Ні самі фахівці, ані ми по-справжньому не вірили у те, що може статися таке чудо ... і що-небудь буде знайдено. Нам зателефонували із бюро судово-медичної експертизи і сказали, що із 27 змивів в одному є слід крові", - сказала директор музею.

Вона підкреслила, що "кров була виявлена на дивані саме у тому місці, де був поранений поет".

"Це справді диво, тепер Пушкін став нам ближчим, і ніхто не буде сумніватися в автентичності дивану", - зазначила Сєдова.

Старий шкіряний диван роботи російських майстрів більше 70 років був одним із експонатів музею Пушкіна у Санкт-Петербурзі. Екскурсоводи зазначали, що на точно такому ж помирав письменник, однак того, що це був саме цей диван, не було доведено.

"Гостей музею завжди приваблював диван, на якому обірвалося життя Олександра Сергійовича. Його справжність, однак, викликала серйозні сумніви. Просто занадто часто він переходив із рук в руки. Із питанням про можливість проведення дослідження ми звернулися до фахівців міського Бюро судово-медичної експертизи", - сказала Сєдова.

"Якщо ця версія підтвердиться, то звичайний експонат може перетворитися на справжній артефакт", - додала Сєдова до результатів експертизи.

Офіційно результати судово-медичної експертизи та генетичний аналіз оприлюднять 9 лютого на спеціальному науковому засіданні.

У найближчий понеділок диван повернуть на його місце в експозиції Меморіального музею-квартири А.С. Пушкіна. Однак співпраця музейних працівників та експертів-криміналістів на цьому не закінчиться.

У Бюро судово-медичної експертизи заявили, що готові дослідити і жилет, у якому поет був під час дуелі (він також є музейним експонатом). Незважаючи на те, що кров Олександра Сергійовича пролилася майже 170 років тому, існує можливість провести генетичне дослідження плям. Для цього потрібно взяти зразки крові у нащадків Пушкіна.

За матеріалами Інтерфакс, Известия, 100 ТВ
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь