Переключиться на мобильную версию

Мавпи Джеффа Кунса пішли з молотка за 2 млн доларів

Назад к разделу Шоу-Biz
Картина Мавпи (Сходи) сучасного художника Джеффа Кунса продали на аукціоні Christie's в Лондоні за 1,4 млн фунтів стерлінгів (близько $ 2 млн), вони стали топ-лотом торгів.
Мавп продали за 1,4 млн фунтів стерлінгів
Мавп продали за 1,4 млн фунтів стерлінгів
Фото: сайт Christie's

Аукціон відбувся 11 лютого ввечері під назвою Післявоєнне і сучасне мистецтво. Всього було продано 79% лотів. Виручка склала 8, 4 млн фунтів стерлінгів ($ 12 млн), повідомили у прес-службі Christie's.

Крім Мавп Кунса топ-лотами цих торгів також стали: робота Пластик, що горить (1956) Альберто Бурріо і полотно Жінки, що співають I (1966), Віллема де Кунінга. Обидва лоти було продано за ціною 825 тис. фунтів стерлінгів ($ 1,2 млн) за кожний.

"Цього вечора колекціонерів цікавили популярні твори мистецтва за прийнятними цінами. Приватні колекціонери цікавилися роботами, які не з'являється раніше на ринку, такими, як полотна Бурі і де Кунінга", - зазначила Пілар Ордовас, міжнародний директор і заступник директора департаменту Післявоєнне і сучасне мистецтво.

За її словами, в останні роки категорія Післявоєнне і сучасне мистецтво привернула увагу колекціонерів з усього світу, але в результаті поточної економічної ситуації в даний час виходить на новий для себе рівень.

Варто зазначити, що через фінансову кризу попит на твори мистецтва різко впав. Зокрема, в 2008 році лютневі торги Christie's сучасним мистецтвом завершилися з результатом 72,9 мільйона фунтів, зазначає агентство Bloomberg.

Крім того, криза змусила керівництво аукціонних домів скорочувати своїх працівників та вживати інших заходів. Зокрема, дім Christie's скоротив в одному тільки нью-йоркському офісі близько 80 осіб. Впродовж найближчих місяців Christie's продовжить звільняти персонал.

Американський підрозділ дому Sotheby's, головний конкурент Christie's, в якому до Нового року працювали 605 осіб, звільнив близько 60 працівників і скоротив бюджет на $ 7 млн.

***

Джефф Кунс, який здобув за життя славу класика концептуалізму, - один із найбільш продаваних художників світу і найбільш впливових людей арт-ринку. Він народився в 1955 році в Йорку, Пенсільванія (США). А в 80-хх роках швидко здобув репутацію одного з найбільш яскравих художників, який втілював бурхливий період у розвитку сучасного мистецтва США.

Кунс також увійшов до списку найдорожчих художників наступного десятиліття.

Його роботи виставляються в найбільших центрах Європи й Америки, а в 2007 році два твори Кунса - Waterfall і Girl (DOTS) - увійшли в експозицію Reflection у Київському PinchukArtCentre.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь