Переключиться на мобильную версию

Визначено лауреатів Шевченківської премії

Назад к разделу Шоу-Biz
Відібрано лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка. Найближчим часом Президент України Віктор Ющенко повинен затвердити цей перелік своїм Указом.
Визначено лауреатів Шевченківської премії
Визначено лауреатів Шевченківської премії
president.gov.ua

Як стало відомо сьогодні, 17 лютого, напередодні у Києві відбулося засідання Комітету з присудження Національної премії імені Тараса Шевченка, який з 19 кандидатур, що пройшли у третій тур голосування, вибрав п’ять лауреатів. На засіданні був присутній 21 з 23 членів комітету.

"Згідно з положенням про премію, ми можемо визначати до десяти лауреатів, але з величезним скрипом ми зупинилися на п’яти кандидатурах, яких визначило перше голосування", - зазначив голова Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка академік Микола Жулинський.

Він також повідомив, що раніше комітет провів два попередні засідання, кожне з яких тривало по чотири години.

"Це були попередні обговорення, обмін думками, враженнями. Головна їхня мета - стимулювати членів комітету читати, дивитися, відвідувати виставки, бувати на концертах і тому подібне. Коли вже з 62 претендентів на Шевченківську премію залишилося 19, почався процес дуже активного обговорення", - розповів глава комітету.

До відповідного Указу Президента України імена лауреатів розголошувати не прийнято. Очікується, що підписання документу відбудеться орієнтовно в 20-х числах лютого.

У 2008 році Національна премія України імені Тараса Шевченка була присуджена вісімнадцяти діячам мистецтва. Серед лауреатів - двоє акторів і режисер-постановник відомого спектаклю, що став популярним в Україні Про мишей і людей - Богдан Бенюк, Наталя Сумська і Віталій Малахов.

Володарями Народної Шевченківської премії у 2008 році стали: Олег Скрипка (музика), Ігор Павлюк (література), Мирослав і Тарас Отковичі (мистецтво), Театр - спектакль Берестечко Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру (театр).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь