Переключиться на мобильную версию

Олег Янковський відзначає ювілей

Назад к разделу Шоу-Biz
Сьогодні, 23 лютого, свій ювілей відзначає відомий актор, провідний артист Ленком, народний артист СРСР Олег Янковський. Йому виповнюється 65 років.
Янковському виповнюється 65 років.
Янковському виповнюється 65 років.
film.ru

У доробку Янковського - близько 100 фільмів, зокрема такі, як Звичайне диво, Той самий Мюнхгаузен, Мій ласкавий і ніжний звір та багато інших.

Критики говорять, що немає такої ролі, яку Янковський не зміг би зіграти.

"Олег має вроду, талант, любов. Коли виходиш на сцену і відчуваєш, як люблять його глядачі, самій приємно. Тому, що здається, що тебе теж люблять", - зазначила артистка Інна Чурікова.

Напередодні він, вперше після тривалої перерви, викликаної важкою хворобою, зіграв у виставі Одруження. Незважаючи на погане самопочуття, Янковський вирішив вийти на сцену. Однак, за словами його колег, цією виставою Олег Янковський попрощався з Ленкомом.

Олег Янковський народився 1944 року в місті Джезказгане (Казахстан) в дворянській родині. Після смерті Сталіна Янковські переїхали із Середньої Азії в Саратов. У 1965 році він закінчив Саратовське театральне училище, після чого його прийняли в трупу Саратовського драматичного театру, у якому за вісім років роботи він зіграв низку провідних ролей.

Після успіху в ролі князя Мишкіна у виставі Ідіот (за Федором Достоєвським) в 1973 році його запросили в Московський театр ім. Ленінського комсомолу (нині - Ленком).

На сцені Ленкому найбільш значними роботами Олега Янковського стали ролі у виставах Автоград XXI, У списках не значився за Борисом Васильєвим, Ясновидець за Ліоном Фейхтвангером, Сині коні на червоній траві і Диктатура совісті Михайла Шатрова, Оптимістична трагедія Всеволода Вишневського, Кишеньковий театр Жана Кокто, Гамлет Шекспіра, Школа для емігрантів Дмитра Ліпскерова, Чайка Антона Чехова, Блазень Балакірев Григорія Горіна, Tout pay?, або Все оплачено Іва Жаміака.

У 1968 році Олег Янковський дебютував у кіно. Перші роботи в кіно - Щит і меч, Служили два товариші - відразу зробили його одним з найбільш популярних акторві країни. Пізніше цей список поповнився низкою видатних робіт у фільмах Андрія Тарковського (Дзеркало і Ностальгія), участю у фільмах Польоти уві сні та наяву Романа Балаяна, Крейцерова соната Михайла Швейцера, Мій ласкавий і ніжний звір Еміля Лотяну, Звичайне чудо, Той самий Мюнхгаузен Марка Захарова та інших. Всього Олег Янковський знявся більш ніж в ста фільмах. Одна з останніх робіт Янковського в кіно - фільм Валерія Тодоровського Стиляга, прем'єра якого відбулася у грудні 2008 року.

У 2000 році відбувся режисерський дебют Олега Янковського - він зняв свій перший фільм Приходь на мене подивитися, в якому зіграв одну з головних ролей.

З 1993 року Олег Янковський - президент Відкритого Російського кінофестивалю в Сочі (МКФ Кінотавр). З 1997 року - директор кінофестивалю Кінотавр.

Народний артист СРСР (1991).

Лауреат Державної премії СРСР 1987 року - за участь у фільмі Польоти уві сні та наяву. Лауреат Державної премії РСФСР імені братів Васильєвих (1989 рік) - за участь у фільмі Крейцерова соната. Лауреат Державної премії РФ (1997 рік). Лауреат Державної премії РФ 2002 року - за виконання головної ролі у виставі Московського театру Ленком Блазень Балакірев. Лауреат премії Ленінського комсомолу 1977 року (за талановите втілення образів сучасників у кіно).

У 1983 році удостоєний звання лауреата ХVI Всесоюзного кінофестивалю в номінації Призи за кращі акторські роботи за кращу чоловічу роль у фільмі закоханий за власним бажанням.

У 1984 році за роль у фільмі закоханий за власним бажанням отримав звання найкращого актора за версією читачів журналу Радянський екран.

Удостоєний премії НІКА в номінації Актор за 1991 рік.

Лауреат Міжнародної театральної премії Станіславського за роль Петра I у виставі Ленком Блазень Балакірев (2001 рік).

Лауреат премії Золотий Орел (2004 рік) в номінації роль другого плану (граф Пален у фільмі Бідний бідний Павло).

Олег Янковський нагороджений двома орденами За заслуги перед Вітчизною - IV ступеня (1996 рік) і III ступеня (2007 рік).

Одружений. Дружина - актриса Людмила Зоріна. Син - Філіп Янковський - актор і кінорежисер. Невістка - акторка Оксана Фандера. У Олега Янковського двоє онуків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь