Переключиться на мобильную версию

Торги року: Колекцію Іва Сен-Лорана продано за 374 млн. євро

Назад к разделу Шоу-Biz
Відому колекцію предметів мистецтва із збірки Іва Сен-Лорана та П'єра Берже продали під час триденних торгів за рекордну суму - 374 млн євро.
Виставку в Гран-Пале відвідали понад 30 тисяч осіб
Виставку в Гран-Пале відвідали понад 30 тисяч осіб
АР

Як повідомили у Christie's, торги встановили світовий рекорд на приватну колекцію на аукціоні і стали найбільш значними торгами в Європі.

Крім того, було встановлено безліч світових цінових рекордів на твори імпресіоністів і модерністів, декоративне мистецтво ХХ століття, срібло, скульптуру та декоративно-прикладне мистецтво.

Всього на аукціоні було розпродано 95,5% лотів; на кожній сесії торгів були присутні більше 1500 колекціонерів з цілого світу, що стало рекордним результатом для торгів, які проводилися Christie's.

Виставку в Гран-Пале, який відтворює атмосферу і інтер'єр квартири Іва Сен-Лорана на рю Бабілон, відвідали понад 30 тисяч осіб за три дні, 21-23 лютого.

16 творів мистецтва продано за суму, яка перевищує 5 мільйонів євро, 61 робота пішла з аукціону за суму понад 1 млн євро.

"Торги, на яких була представлена колекція, яку Ів Сен-Лоран і я збирали, стали воістину тріумфальними, - зазначив П'єр Берже. - Мої очікування виправдалися. Я дякую усім відвідувачам, які стояли у великій черзі, щоб побачити експозицію".

За його словами, результати торгів продемонстрували, що, "незважаючи на складні економічні умови, видатні художні твори завжди залишаться в ціні і знайдуть своїх покупців".

Раніше глава міжнародного департаменту Мистецтво імпресіонізму та модернізму Томас Сейду сказав: "Колекціонери, які зібралися у величезному залі, який коли-небудь вміщав аукціон Christie's, відгукнулися на, можливо, єдину в житті можливість придбати частину знаменитої колекції, яка не з'являлася на арт-ринку вже понад 50 років".

Топ-10 лотів

Топ-лотом за підсумками найбільшого аукціону стало полотно Анрі Матісса Нарцис і скатертина в синіх і рожевих тонах, 1911 року, пішли з торгів за 35,9 млн. євро.

У Топ-10 лотів торгів крім Матісса увійшли: скульптура Костянтина Бранкузі Портрет мадам Л.Р. (1914-17) - 29,1 млн. євро; крісло з драконами роботи Ейлін Грей (1917-19) - 21,9 млн. євро; роботи Піта Мондріана - Композиція в синьому, червоному, жовтому і чорному (1922) - 21,5 млн. євро і Композиція з гратами 2 (1918-42) - 14,4 млн євро.

Також у десятку топ-лотів увійшли, незважаючи на протести офіційного Пекіна, дві китайські бронзові скульптури щура та кролика (1736-1795), які продали за 15,7 млн. євро кожну.

Далі йдуть полотна Чашка чаю (1921) Фернана Леже - 11,4 млн. євро, Ті, що повертаються (1918) Джорджо де Кіріко - 11 млн. євро. Закриває топ-10 Портрет Альфреда і Елізабет Дедре (1818) Теодора Жеріко - 9 млн євро.

Отримані кошти будуть спрямовані у фонд П'єра Берже та Іва Сен-Лорана на наукові розробки по боротьбі зі СНІДом.

Нагадаємо, аукціон приватної колекції Іва Сен-Лорана та П'єра Берже відбувався з 23 по 25 лютого 2009 року в паризькому Гран-Пале. Торги провели аукціонні будинки Christie's та Pierre Bergé & Associates.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь