Переключиться на мобильную версию

Російським акторам скоротять гонорари в 3,5 рази

Назад к разделу Шоу-Biz
Асоціація теле-і кінопродюсерів, учасники якої контролюють більше 80% російського ринку серіалів, рекомендувала знизити гонорари акторам.
Криза урізала гонорари акторів
Криза урізала гонорари акторів
Kinopoisk.ru

Тепер найбільш високооплачувані актори, такі як Сергій Безруков, Володимир Машков, Федір Бондарчук, Гоша Куценко або Костянтин Хабенський, зможуть отримувати до 82, 2 тис. рублів (на момент написання цієї статті - $ 2,3 тис.) за один знімальний день, що приблизно в 3-3,5 рази менше докризових розцінок, пише КоммерсантЪ.

Гонорар сценариста за одну серію повнометражного фільму тепер може становити максимум 649,5 тис. руб. ($ 18,2 тис.), телефільму - 281,4 тис. руб. ($ 7,9 тис.), міні-серіалу - 86,6 тис. руб. ($ 2,4 тис.). Місячна зарплата, наприклад, звукооператора не повинна перевищувати 60 тис. руб., відеоінженера - 40 тис. руб. ($ 1,1 тис.), бригадира освітлювачів - 67,5 тис. руб ($ 1,9 тис.).

У 2008 році робота одного дня актора коштувала 36-280 тис. руб. ($ 1 тис. - $ 7,8 тис.) "Верхня планка для актора була приблизно $ 10 тис. за один знімальний день", - нагадав глава Амедіа Олександр Акопов. Гонорари сценаристів були на рівні $ 5-15 тис. за серію.

Ціни закупівлі контенту телеканалами також скоротилися, пояснюють продюсери.

"Телеканали скоротили закупівельні ціни на акції майже в два рази, і продакшн-компанії змушені підлаштовуватися під ринкову ситуацію", - пояснив генпродюсер компанії Леан-М Тимур Вайнштейн.

Продюсери прогнозують істотне зниження ринку телесеріалів: минулого року він становив $ 600-800 млн. Експерти зазначають, що серіальний ринок може повернутися на рівень 2006-2007 років, коли він не перевищував $ 400-500 млн. на рік, за іншими оцінками - до $ 150 млн .

"2009-й стане роком повторів, це вже видно по мережі мовлення", - зазначив Тимур Вайнштейн з Леан-М.

На думку режисера Федора Бондарчука, продюсери мали встановити рекомендований рівень цін для всіх учасників знімальної групи ще до кризи.

"Ціни були, безумовно, завищені. Але зараз в їх зниженні немає сенсу, тому що під час кризи нові кінопроекти практично не запускаються, і в акторів і так немає роботи", - сказав він.

Нагадаємо, в Росії відвідуваність кінотеатрів у грудні 2008 року впала майже на 45% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.

У січні кінотеатри в Росії та СНД (за винятком України) виручили $ 78 млн. Це на 14,6% менше, ніж минулого року: $ 91,3 млн.

Крім того, експерти прогнозують, що в 2009 році в Росії через інфляцію можуть помітно подорожчати квитки в кінотеатри, а похід у кіно для багатьох росіян взагалі стане недозволенною розкішшю. У 2008 році квитки в російських кінотеатрах уже подорожчали на 20%, середня ціна зараз становить $ 5-7.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь