Переключиться на мобильную версию

У Львові відкривається унікальна виставка полотен Шевченка періоду його заслання в Казахстані

Назад к разделу Шоу-Biz
3-5 березня у Львівському палаці мистецтв до 195-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка експонуватиметься унікальна виставка: Шевченко. Повернення в Україну, на якій вперше в історії України будуть представлені полотна Кобзаря періоду його заслання.
Львів представить унікальні полотна Тараса Шевченка
Львів представить унікальні полотна Тараса Шевченка
day.kiev.ua

Про це повідомила сьогодні під час прес-конференції Почесний консул Казахстану в Західній Україні Галина Маслюк.

Як поінформувала Маслюк, участь у відкритті виставки візьме Надзвичайний та Повноважний Посол Казахстану в Україні та Молдові Амангельди Жумабаєв.

Також, за її даними, планується участь Президента України Віктора Ющенка.

Серед експонатів, які увійшли до експозиції, оригінали картин Шевченка Версавія, 1860 року, виконані з живописного оригіналу Карла Брюллова, та портрет Прасков’ї Даленго-Залеської, 1859 року, з Державного музею мистецтв ім.  Кастеєва, (м. Астана, Республіка Казахстан).

Оригінали цих творів жодного разу не вивозилися з Казахстану в Україну, ні за часів СРСР, ні за часів незалежної України.

Як було повідомлено під час прес-конференції, серед експонатів виставки понад 40 графічних робіт з Київського Національного музею Тараса Шевченка, оригінали картин з Львівського Національного музею ім. Шептицького.

Виставку картин Тараса Шевченка доповнять полотна казахських, українських, білоруських художників, які присвятили свої твори образу Шевченка. Окремо буде представлено понад 100 Кобзарів - раритетних видань з приватних колекцій та з колекції Львівського Палацу мистецтв.

Виставка творів Шевченка з Казахстану експонуватиметься лише у Львові.

Великого Акина Таразі - Тараса Шевченка - казахи також вважають своїм національним героєм. Шевченко став одним з перших художників, який змалював велич краси природи казахських степів, життя та побут казахів. Під час 11-річного заслання в Казахстані Шевченко, попри заборону малювати та писати, написав близько 450 творів, 350 з яких присвячені природі Казахстану та життю казахів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь