Переключиться на мобильную версию

Британський історик звинуватив Росію в цензурі

Назад к разделу Шоу-Biz
Британський історик Орландо Файгс (Orlando Figes) заявив, що його книга про сталінську епоху не видається в Росії через політичні мотиви.
Історик також нагадує про суперечки навколо оцінок сталінської епохи
Історик також нагадує про суперечки навколо оцінок сталінської епохи
narod.ru

Як повідомляє вчений на своєму сайті, 2 березня видавнича група Аттікус сповістила його про неможливість виконати договір про публікацію книги Ті, що шепочуть: Приватна життя в сталінській Росії (The Whisperers: Private Life in Stalin's Russia).

"На жаль, ми прийняли непросте рішення згорнути цей проект. У сформованих економічних умовах книги розходяться все меншими тиражами, тому ми зосередимося на потенційних бестселерах", - написали Файгсу представники видавництва.

Сам історик визнає, що економічні причини могли вплинути на рішення видавництва. Тим не менш, він висловив упевненість, що висвітлення радянської історії в його книзі "незручне" для російської влади.

Файгс нагадав, що Ті, що шепочуть ґрунтується на архівних документах і бесідах зі свідками сталінського режиму, організованих правозахисною організацією Меморіал. Вчений пов'язав відмову від публікації з обшуком в петербурзькому відділенні Меморіалу 4 грудня 2008 року, коли з приміщень було вилучено матеріали про жертв сталінських репресій, у тому числі й ті, які використовувалися в книзі.

Історик також нагадує про суперечки навколо оцінок сталінської епохи в шкільних підручниках історії та зазначає, що російська влада прагне акцентувати увагу не на злочинах Сталіна та його оточення, а на досягненнях радянського періоду.

Ті, що шепочуть були переведені на 22 європейські мови, в тому числі на європейські мови колишніх республік СРСР - схоже, за винятком російської", - зазначає Файтс.

Тим не менш, на сайті історика повідомляється, що книга буде видана в 2010 році, а додаткову інформацію варто шукати на сайті видавництва Аттікус.

Нагадаємо, Сталін зайняв третє місце в рамках телепроекту Ім'я Росія. Перше місце - у давньоруського князя Олександра Невського, друге - у реформатора Петра Столипіна.

Між тим, лідер КПРФ Геннадій Зюганов написав книгу Сталін і сучасність, в якій він розмірковує про спадщину і ролі "вождя народів" в історії Росії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь