Переключиться на мобильную версию

Сьогодні виповнюється 75 років Михайлу Жванецькому

Назад к разделу Шоу-Biz
Сьогодні, 6 березня, 75-річний ювілей відзначає відомий письменник-сатирик і телеведучий Михайло Жванецький. Свій День народження він проведе в колі сім'ї, а більш широке святкування призначене на 13 березня в Концертному залі імені Чайковського.
Жванецькому75
Жванецькому75
jvanetsky.ru

Крім ювіляра, на концерті виступлять Геннадій Хазанов і Роман Карцев, Юрій Стоянов та Ілля Олейников, Клара Новікова та Галина Волчек, Олег Табаков і Сергій Юрський, Інна Чурикова і Марк Захаров, Олександр Ширвіндт і Михайло Швидкой.

Навесні Жванецький відправиться в ювілейний гастрольний тур, який триватиме до травня і відбудеться в багатьох містах, включаючи Київ, Одесу, Санкт-Петербург, Ригу, Мінськ.

З ювілеєм Жванецького привітав Президент України Віктор Ющенко. Він побажав письменнику нових творчих підйомів, здоров'я та довголіття, йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

"Ваші концерти запалюють особливою енергією парадоксальності й дотепності, вражають оригінальністю та влучністю фраз. Завдяки гострому й сміливому слову, яке завжди несло людям правду, ви стали улюбленим артистом мільйонів шанувальників в Україні та за її межами", - передає прес-служба текст привітання.

Ющенко високо оцінив багатогранний талант, неповторну виконавську майстерність, вагомий внесок у розвиток естрадного мистецтва Жванецького.

Михайло Жванецький 6 березня 1934 р. в Одесі у сім'ї лікарів. У 1956 р. закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за спеціальністю Інженер-механік підйомно-транспортного обладнання портів.

У студентські роки брав участь у самодіяльності, де почав писати мініатюри і монологи, які часто сам і виконував. У 1963 р. під час гастролей у Одесі Ленінградського театру мініатюр познайомився з Аркадієм Райкіним, який взяв його твори в репертуар театру, а в 1964 р. запросив його у свій театр на посаду завліта.

Разом з Жванецьким Райкін поставив у 1969 році програму Світлофор, в якій вперше прозвучали легендарні мініатюри Авас, Дефіцит, Вік техніки.

Під час роботи в театрі Райкіна Жванецький співпрацював з Романом Карцевим і Віктором Ільченком, для яких написав більше як 300 мініатюр і монологів. Здобувши свій індивідуальний стиль, він пішов з театру Райкіна і почав працювати самостійно. Працюючи в Одеській філармонії, а потім у московському театрі Ермітаж, здобув всесоюзну популярність.

У 1988 р. Жванецький створює Московський театр мініатюр, беззмінним художнім керівником якого є до цього часу. У театрі за його творами було створено спектаклі Пташиний політ (1987), Вибране (1988), Політичне кабаре (1989), Моя Одеса (1994), Старий шибеник (1999).

Крім того, з-під пера письменника вийшли книги Зустрічі на вулицях (1982), Рік за два (1987), Моя Одеса(1993), зібрання Творів в 4-х томах (2001).

У 1994 році Жванецький став почесним громадянином міста Одеси, в 1999 р. йому присвоїли звання Народного артиста України, а в 2001 р. удостоїли звання Заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь