Переключиться на мобильную версию

В Одеському оперному театрі ввели українські субтитри

Назад к разделу Шоу-Biz
В Одеському оперному театрі ввели українські субтитри для творів світових композиторів. На такий крок керівництво театру пішло після того, як отримало багато скарг від глядачів, які не розуміли текстів лібрето італійською та французькою.
В Одеській опері з’явилися субтитри
В Одеській опері з’явилися субтитри
wordpress.com

Тепер, сподіваються організатори, такої проблеми не буде: все те, що співають на сцені - повторюватиметься для глядачів у субтитрах.

Артисти, в свою чергу, задоволені технічним нововведенням і зазначають, що краще державною мовою титрувати  твори світових композиторів, ніж співати в перекладі.

"Співати, наприклад, українською, російською. Не варто. Я думаю, що цього не потрібно. Музика звучить набагато об’ємніше, красивіше, по-західному, розумієте. Вона звучить так, як вона повинна звучати", - зазначила Олена Стародубцева , солістка Одеського національного театру опери та балету.

Електронне лібрето показують багато театрів світу. Титри з перекладом є у Віденській опері, міланській Ла Скала  і київському оперному театрі. В Одеській опері техніка наразі недосконала, зазначають творці. Є потреба розширити табло, щоб передавати не тільки синхронний переклад, а й загальний зміст кожної сцени.

"Населення просте, яке вперше прийшло до театру, щоб і вони розуміли. Хоча, якщо людина - меломан, який любить оперне мистецтво, їй не потрібно, воно лише відволікає від цього", - вважає народна артистка України Людмила Ширина.

Більшість глядачів підтримує новацію. Хоча є й такі, кого яскраві субтитри відволікають.

"Відволікати від музики, від голосів, від виконання опери, такими ось табло - я не думаю, що це гарна ідея", - поділився Олег Шпак, цінитель опери.

"Не кожен з нас може знати італійську мову, англійську, німецьку, французьку. Завдяки цій стрічці я зміг зрозуміти про що співали, що і як", - сказав ще один любитель опери Олег Чахович.

Введення субтитрів є експериментальним кроком. Якщо ця ініціатива не сподобається глядачеві, табло приберуть, повідомили в театрі. Адже найголовніше, вважають артисти, - музикантам зачепити душевні струни глядача.

Нагадаємо, в 2008 році американський журнал Forbes включив Одеський театр опери та балету в список найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь