Переключиться на мобильную версию

Бортко розповів Корреспонденту, за що Бульба вбив сина

Назад к разделу Шоу-Biz
Кінорежисер Володимир Бортко розповів про свій фільм Тарас Бульба, еротику в літературній класиці, українців та росіян, як єдиний народ і про те, за що потрібно вбити власного сина в інтерв'ю журналу Корреспондент.
Бортко розповів про Тараса Бульбу
Бортко розповів про Тараса Бульбу
Фото надане компанією Синергія

У розмові з кореспондентом, Бортко підкреслив, що його метою було познайомити з класикою глядачів Росії, України та Білорусі, яких вважає одним народом.

"<...> Яку Ви руку більше любите - праву чи ліву? Я вважаю, що це один народ, який живе в різних державах. До речі, так само вважав Микола Васильович Гоголь", - зазначив Бортко.

Він зізнався в любові до письменника і його героя Тараса Бульби. Жорсткі погляди останнього творець екранізації булгаковського Собачого серця повністю розділяє, і пояснює вчинок Тараса, який засудив до смерті власного сина Андрія, захистом батьківщини.

"<...> Цей син щойно рубав товаришів, з якими їв хліб, спав тощо Ну і як? У нього просто виходу іншого не було! <...> Вилітає з фортеці Андрій на коні, і починає рубати в капусту колишніх товаришів. А бій іде, і це всі бачать! Так що робити Тарасу Бульбі? Ось бачите, як просто все. Відразу всі толерантні (сумніви) відпадають... ", - зазначив Бортко в інтерв'ю Корреспонденту.

"Тим більше, він переконаний у справедливості того, що робив, і для нього це головне - захист своєї країни. Це мета його життя. А далі він просто судить свого сина. І, на жаль, засуджує до вищої міри", - додав режисер.

На питання, чи не боїться Бортко звинувачень в зайвій жорстокості за значну кількість кривавих сцен в Тарасі Бульбі, режисер відповів:

"Та які звинувачення - всі повинні бути в дикому захопленні, ми екранізували національний твір, нарешті! Коли я був у Польщі і дивився Вогнем і мечем, там сиділи в основному літні пані, і з захопленням сприймали все це, і кричали" Ах, пан Домогаров, ох!... Дуже добже, дуже добже ". Ось це мені дуже сподобалося - ставлення до свого кіно. Тим більше, там якісь шалені цифри прокату, горіла вся Польща. Для них це важливо, а у нас..."

Докладніше про зйомки Тараса Бульби, еротичні сцени в літературній класиці і відмінності Тараса Бульби і Вогнем і мечем Єжи Гофмана читайте в новому 12-му номері журналу Корреспондент від 3 квітня 2009 року.

Корреспондент.net

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь