Переключиться на мобильную версию

Названо лауреата головної архітектурної нагороди в світі

Назад к разделу Шоу-Biz
Лауреатом Прітцкерівської премії в 2009 році став швейцарський архітектор-мінімаліст Петер Цумтор (Peter Zumthor).
Петер Цумтор отрмав Прітцкерівську премію
Петер Цумтор отрмав Прітцкерівську премію
АР

Журі премії, що складається з відомих архітекторів, письменників, дизайнерів і вчених, відзначило його "вічні будівлі, підживлені культурами, в яких вони виникли, які виявляють повагу до оточення".

"Його будівлі володіють значною присутністю, знову і знову демонструючи нам, що скромність у підходах і зухвалість результату не завжди є несумісними. Смиренність супроводжує силу", - йдеться в рішенні журі.

У свою чергу 65-річний архітектор нагадав, що завжди створює всі будівлю повністю.

"Сподіваюся, ця премія дасть надію молоді: вони скажуть, якщо Цумтор робить так, то й нам вдасться створювати цілу будівлю, а не малювати тільки деталі та фасади", - сказав переможець в інтерв'ю AP.

65-річний Петер Цумтор багато займався реставрацією старих будинків. Серед найбільш відомих його проектів - готель на гарячих джерелах Терм Вальс у кантоні Граубюнден та Художній музей Колумба в Кельні.

Петер Цумтор є лауреатом Premium Imperiale, що присуджується імператорською сім'єю Японії за внесок у мистецтво, а також удостоєний Архітектурної медалі Фонду Томаса Джефферсона. У 2007 році його запросили відбирати проекти, які надійшли на конкурс нового Пермського художнього музею.

Бронзова медаль Прітцкерівської премії та чек на $ 100 000 вручать Петеру Цумтору в столиці Аргентини Буенос-Айресі 29 травня.

Прітцкерівська премія була заснована в 1979 році власником мережі готелів Hyatt і за задумом автора повинна була стати архітектурною Нобелівською, бо, як відомо, Нобелівська премія з архітектури не вручається. У 2008 році лауреатом премії став французький архітектор Жан Нувель.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь