Переключиться на мобильную версию

Сьогодні режисерові Роману Балаяну виповнюється 68 років

Назад к разделу Шоу-Biz
15 квітня виповнюється 68 років українському режисерові Роману Балаяну. Свій день народження кінематографіст відсвяткує у колі рідних і близьких друзів, а новий фільм зніме через два роки.
Роману Балаяну виповнюється 68 років
Роману Балаяну виповнюється 68 років
arthouse.ru

"Балаян здається мені людиною надзвичайно глибокою - до дна не дістати. І всі його стрічки - про нього, але не в буквальному сенсі, не в вузькобіографічному, а в сенсі душевного досвіду", - розповів про свого колегу та друга відомий російський актор Олександр Адабашьян.

"Цей художник для мене завжди неординарний. <...> На екрані він собі не лестить. Знаєте, це дуже важко - бути безжальним до себе. Істинність і справжність в кіно - це істинність і справжність людини, яка його робить", - додав він.

Сам Балаян на всі свої ювілеї і свята, як і на призи та нагороди, реагує однаково - в притаманній йому поблажливо скромній манері: "О-у-е! Ну хто я такий... Ну, кому це потрібно...".

Однак режисер поділився творчими планами і зізнався, що новий фільм планує зняти через два роки:

"Є сценарій, який писався ще в 2000-му році спеціально для Олега Янковського, адже він мій талісман, тим більше, що роль людини, яка з сьомої хвилини фільму перебуває в п'яному стані, завдання надскладне. Я знаю тільки трьох акторів, які можуть з ним впоратися".

Рівно рік тому, у свій день народження Роман Балаян закінчив фільм Райські птахи, який серед інших нагород на днях був визнаний найкращим у СНД і Балтії та отримав золоту Ніку.

Іменинник на привітання відповідав стримано і з церемонії вручення призу згадував тільки слова молодого режисера Олексія Германа, який отримуючи премію Ніку за режисуру Паперового солдата говорив про те, як приємно для нього отримувати нагороди на одній сцені з Романом Балаяном.

"...З нашої спільної легкості, так, з легкістю виникла найкраща картина Балаяна, де він талановито і пронизливо, як мало хто, висловився від імені свого покоління. Ми нудьгуємо в Москві без нього, і нам тепло і затишно, коли він тут..." , - зазначив Олег Янковський, який зіграв головну роль у Райських птахах.

Актор Олександр Збруєв: "Балаян, звичайно, сильна людина. Сильна... але і страшенно чутлива. Ну просто зворушливо чутлива. У нього іноді бувають моменти якоїсь публічної самотності. Навіть коли збираються друзі і йому начебто весело, раптом зауважуєш, що він зі всіма, і наче окремо від усіх, щось його зсередини сильно хвилює, турбує..."

Нагадаємо, що 18 жовтня 2008 року Президент України Віктор Ющенко вручив Роману Балаяну Скіфського оленя за значний внесок у світове кіномистецтво.

***

Роман Балаян народився 15 квітня 1941 р. у с. Неркін-Оратаг, НКАО, Азербайджан.

У 1969 р. закінчив кінофакультет Київського інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.

Кінорежисер, продюсер. Дебютував у 1973 р.

Зняв 11 фільмів для кінопрокату і телебачення:

Каштанка (1975 р.),

Бірюк (1977 р.),

Польоти уві сні та наяву (1982 р.; Державна премія СРСР, 1987 р.),

Бережи мене, мій талісмане (1986 р.; приз Золоте плато, кінофестиваль у Авеліно (Італія), головний приз Золотий тюльпан у Стамбулі (Туреччина),

Леді Макбет Мценського повіту (1989 р.) та інші.

Президент Спілки вірмен України.  

Лауреат Державної премії СРСР, народний артист України, дійсний член Академії мистецтв України, член Спілки кінематографістів України. Кавалер ордена За заслуги ІІІ ступеня. Лауреат Всеукраїнської програми Лідери регіонів, 2002 р.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь