Переключиться на мобильную версию

Український фільм завоював нагороду на кінофестивалі в Німеччині

Назад к разделу Шоу-Biz
Фільм молодого київського режисера Романа Бондарчука отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі східноєвропейського кіно goEast, який відбувся у столиці федеральної землі Гессен Вісбаден.
Український фільм отримав приз глядацьких симпатій
Український фільм отримав приз глядацьких симпатій
kinopark.net

Документальна стрічка під назвою Радуниця розповідає про життя в українському селі, по якому проходить кордон між Україною, Росією та Білоруссю. 15-хвилинний фільм знятий у 2007 році за підтримки Гете-інституту і Фонду Пам'ять, відповідальність і майбутнє.

Сюжет фільму оповідає про те, як в день поминання предків родичі з трьох країн, між якими поділено село Клюс, збираються разом. Кордони між країнами дуже змінили їх побут. Односельці зустрічаються все рідше й рідше. Але на Радуницю вони, часто нелегально, перетинають всі кордони, зустрічаються і розповідають історії з минулого.

Головну нагороду кінофестивалю goEast отримав фільм з Грузії - Інший берег (Gagma Napiri) режисера Георгія Овашвілі. Стрічка розповідає історію дванадцятирічного хлопчика, біженця з Абхазії, який живе з матір'ю на околиці Тбілісі. Тедо (так звуть підлітка) підробляє в автомайстерні та починає красти, щоб матір не мусіла заробляти гроші на панелі.

Але одного разу його приятеля ловлять на місці злочину, і Тедо вирішує: повернутися в Абхазію, де через хворе серце залишився його батько. Не сказавши нікому ні слова, хлопчик вирушає в дорогу, на свою-чужу батьківщину, через біди і страждання по обидва боки грузино-абхазького кордону.

Журі на чолі з популярним польським актором Єжи Штуром нагородило фільм Інший берег за те, що він, як говориться в прес-релізі, без стереотипів і прикрас, але і не без надії, показує один з найгучніших військових конфліктів нашого часу. Найкращою визнало цю грузино-казахстанську постановку і журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Призи отримали також два російські фільми: Божевільна допомога Бориса Хлєбнікова, який отримав приз за найкращу режисуру, і фільм Олексія Балабанова Морфій, завоював спеціальну премію Міністерства закордонних справ Німеччини, яка присуджується за неординарний художній підхід та оригінальність.

Найкращим документальним фільмом у конкурсі фестивалю визнано польську стрічку Я люблю Польщу (Kocham Polske). Її автори - Марія Змаж-Кочанович та Йоанна Славінська - показують Польщу з її темної сторони: її націоналістів і реакціонерів, яких підтримує католицька церква.

Спеціальних призів удостоїлися також кінематографісти з Румунії, Болгарії, Македонії та Німеччини.

Слід зазначити, що цього року Кабмін виділив Міністерству культури і туризму близько 2,410 млн грн на створення 16 національних фільмів. У 2009 році планується створення та розповсюдження 5 ігрових фільмів, одного анімаційного і 10 неігрових (хронікально-документальних, науково-пізнавальних) фільмів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь