Переключиться на мобильную версию

Євробачення в Москві стане найдорожчим і найзбитковішим у історії конкурсу

Назад к разделу Шоу-Biz
Проведення музичного конкурсу Євробачення в Москві обійдеться набагато більше, ніж попередні конкурси в інших країнах, і витрати на конкурс не окупляться.
"Головне - не заробітки, а зовнішньополітичний ефект", - вважає Ернст
"Головне - не заробітки, а зовнішньополітичний ефект", - вважає Ернст
AP

Про це повідомляє газета Ведомости з посиланням на керівника робочої групи з організації конкурсу Валерія Виноградова та гендиректора Первого канала Костянтина Ернста.

Бюджет конкурсу, який вперше відбувається в Росії, сформований з п'яти джерел, повідомив Виноградов. Уряд Росії виділив на проведення Євробачення 1 млрд рублів, московський уряд - 200 млн рублів, Європейський союз мовлення (EBU) - близько $ 6 млн. Крім того, конкурс має шість офіційних спонсорів.

Витрати Первого канала та суми спонсорських контрактів офіційно не розкриваються, проте відомо, що не враховуючи коштів телекомпанії бюджет конкурсу складає близько $ 42 млн. Для порівняння, за словами Ернста, минулорічне Євробачення обійшлося в 24 млн євро (близько 32 млн доларів за курсом на 6 травня 2009 року).

Більша частина грошей пішла на будівництво сцени (найбільшу за всю історію конкурсу), оренду Олімпійського, рекламу, транспорт, супровід делегацій, екіпірування обслуговуючого персоналу та волонтерів тощо. При цьому за зовнішню рекламу, розміщену в Москві на 800 щитах, організаторам платити не довелося - її розмістили в рамках соціального замовлення.

На фінал Євробачення в Олімпійський зможуть потрапити 19 000 чоловік, однак лише половина цих квитків надійшла у продаж - інші розподіляються безкоштовно. Квитки на фінал коштують від 5 100 до 99 800 рублів. Організатори вже продали більшу частину, однак скільки на квитках вдалося заробити, не повідомляється. Представник Первого канала заявив, що виручка від продажу квитків - "сльози" у порівнянні з витратами.

Виноградов впевнений, що невеликі доходи від продажу сувенірної продукції з символікою Євробачення не дозволять Москві компенсувати свої витрати на проведення конкурсу. Представник EBU також говорить про те, що московський конкурс буде збитковим.

"Головне - не заробітки, а зовнішньополітичний ефект", - вважає Ернст, визнаючи, що шоу не окупиться. Касовий розрив Первый канал, за його словами, буде покривати за рахунок власних коштів.

Зазначимо, раніше повідомлялося про те, що бюджет Євробачення в Москві перевищив 24 млн євро.

Нагадаємо, що за результатами соціального опитування, більше 39% росіян вважають невиправданими витрати на проведення Євробачення - 2009 в Москві. Водночас більше половини респондентів вважають проведення конкурсу значущою культурною подією в житті країни.

Нагадаємо, фінал Євробачення-2009 відбудеться в Москві 16 травня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь