Переключиться на мобильную версию

Масштаб та амбітність першої української арт-бієнале. Інтерв'ю куратора Arsenale журналу Корреспондент

Назад к разделу Шоу-Biz
Англійський мистецтвознавець Девід Елліотт, який стане куратором першої української бієнале сучасного мистецтва - Arsenale, розповів в інтерв'ю журналу Корреспондент про масштаб та амбітність майбутнього проекту.
Девід Елліотт призначений куратором першої української бієнале сучасного мистецтва
Девід Елліотт призначений куратором першої української бієнале сучасного мистецтва
Фото надане прес-службою Мистецького арсеналу

Днями в Києві відбулася презентація Arsenale, яка стартує 17 травня 2012 і стане першою українською бієнале, що проходить раз на два роки масштабною виставкою сучасного мистецтва міжнародного рівня.

У групі чиновників-українців у строгих костюмах, які представляли Arsenale у столичному музейному комплексі Мистецький арсенал, відомого британського куратора і мистецтвознавця Девіда Стюарта Елліотта можна було вирахувати безпомилково, зазначає Корреспондент.

Організатор грандіозних арт-проектів на кшталт XVII Міжнародної бієнале в Сіднеї, колишній директор музеїв сучасного мистецтва у Стокгольмі та Стамбулі виділявся артистичним виглядом - чорні джинси, квітчаста, у трояндах, сорочка, чорний піджак та яскраво-жовте кашне, на пальцях - масивні персні.

Причому, як пише видання, у розмові Елліотт, відомий також як теоретик мистецтва світового рівня, демонстрував швидше менеджерські якості - був лаконічний, конкретний та націлений на результат, ігноруючи загальні фрази про прекрасне.

Так, наприклад, він оцінив простір Мистецького арсеналу, де і пройде перша українська арт-бієнале, і в інтерв'ю Корреспонденту сказав, що місця мало не буде.

"50 тис. кв м - це дуже великий простір. До того ж для першого разу зовсім не обов'язково робити величезну бієнале, таку, як у Венеції. Втім, кураторська експозиція [в Арсеналі] буде приблизно такою ж за обсягом, як на Венеціанській бієнале. Я маю на увазі, якщо не рахувати того, що представляють там національні павільйони. І я сподіваюся, що ми використаємо також другий поверх [Арсеналу], якщо буде достатньо коштів. Ну а якщо ні, ми зробимо шоу меншим, але кращим", - поділився планами Елліотт.

До відкриття бієнале залишилося більше півроку. На питання, чи вистачить цього часу, Елліотт відповів:

"Так, часу дуже мало, але я б не взявся за проект, якби не був впевнений, що можу його зробити. Адже я вже давно організовую виставки, тільки цього року у мене вже відкрилося кілька, ось 13 вересня ще одна, у Лондоні. Для мене це нормально - я організовую більше 15 експозицій протягом року, тобто на підготовку однієї йде, вважайте, менше місяця. Я працюю швидко. Настільки швидко, наскільки швидко працюють зі мною. (Посміхається) ".

Докладніше про те, чи братимуть участь у бієнале українські художники, які обмеження стоять перед Елліоттом щодо її організації і що змусило його прийняти запрошення від України, читайте в новому номері журналу Корреспондент № 36 (473) від 16 вересня 2011 року.

Корреспондент.net

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь