Переключиться на мобильную версию

Продана за $ 11 млн картина китайського художника виявилася підробкою

Назад к разделу Шоу-Biz
Картина Тіло Цзян Бівей, продана на аукціоні в червні 2010 року за $ 11 млн, не належить пензлю китайського художника Сюй Бейхуна, як передбачалося раніше.
Китайські художники стверджують, що картину намалював не Сюй Бейхун
Китайські художники стверджують, що картину намалював не Сюй Бейхун
AP

Група художників у Китаї стверджує, що картина була написана в 1983 році, через 30 років після смерті Сюй Бейхуна. Автором є один зі студентів Центральної академії витончених мистецтв у Пекіні, що писав оголену модель під час занять в академії, повідомляє Agence France-Presse.

Як зазначає агентство, група написала відкритий лист, у якому виклала докази на користь свого авторства. Так, у деяких художників зберігаються картини з цією моделлю, зроблені в той же час, проте з іншого ракурсу. Вони також стверджують, що фігура натурниці має характерні риси, які не можна сплутати.

Натурницю малювало близько 20 осіб. За їхніми словами, Сюй Бейхун не міг написати ту ж саму модель у таких же позі й колориті, що й на їхніх картинах.

Передбачалося, що картина була написана Сюй Бейхуном для його дружини, коли вони були у Франції. На авторство художника раніше вказував його старший син, пише The China Daily. Пекінський аукціонний будинок Beijing Jiuge International Auction Company не зміг відразу прокоментувати дану інформацію.

Сюй Бейхун (1895-1953) найбільш відомий своїми роботами тушшю. Малюнок Кінь, що стрибає, виконаний тушшю, торік був проданий на аукціоні за 17 мільйонів юанів ($ 2,6 млн). Сюй Бейхун одним із перших у Китаї почав писати олією.

Нагадаємо, що в березні 2011 року у Франції на аукціоні за $ 4,1 млн був проданий підроблений артефакт майя.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь