Переключиться на мобильную версию

Серед претендентів на Нобелівську премію букмекери назвали Пелевіна

Назад к разделу Шоу-Biz
Авторитетна букмекерська контора Ladbrokes.com склала список претендентів на Нобелівську премію з літератури за 2011 рік, серед номінантів є й російські письменники - Віктор Пелевін на 43-му місці, а Євген Євтушенко на 73-му місці.
Серед претендентів на Нобелівську премію букмекери назвали Пелевіна
Серед претендентів на Нобелівську премію букмекери назвали Пелевіна
litzona.com.ua

Всього в списку 75 імен, серед яких Умберто Еко, Мілан Кундера, Харукі Муракамі, Філіп Рот, Петер Хандке і навіть Боб Ділан.

Очолюють список - сирійсько-лівійський поет Адоніс, швед Томас Транстромер і американський письменник Томас Пінчон. Примітно, що перші два лідери очолювали список і минулого року.

Євген Євтушенко вже завсідник букмекерських списків, ставки на нього роблять котрий рік поспіль, як, втім, і на багатьох інших письменників. Але передбачити рішення Нобелівського комітету практично неможливо.

У списку претендентів, який академія складає на самому початку року, значиться до 350 імен письменників і поетів. До квітня перелік скорочується до 15-20 чоловік, а до жовтня кандидатів залишається п'ятірка.

З них академіки і вибирають більшістю голосів переможця. Згідно з правилами Нобелівського фонду, імена всіх претендентів можна буде дізнатися лише через 50 років.

Минулого року лауреатом став Маріо Варгас Льоса - перуанський письменник.

Шведська академія була заснована в 1786 році королем Густавом III за прикладом французької для підтримки і розвитку шведської мови і літератури. У складі Академії - 18 членів, які обираються на свою посаду довічно голосуванням постійних членів академії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь