Переключиться на мобильную версию

Лауреата Нобелівської премії з літератури назвуть 6 жовтня

Назад к разделу Шоу-Biz
Ім'я володаря Нобелівської премії з літератури за 2011 рік буде оприлюднено в Стокгольмі в четвер 6 жовтня о 14:00 за київським часом (15.00 мск.).
Хто отримає Нобелівську премію з літератури, стане відомо 6 жовтня
Хто отримає Нобелівську премію з літератури, стане відомо 6 жовтня
АР

Про це повідомляється на сайті Шведської академії, яка щорічно називає ім'я лауреата.

Зазвичай у списку, який вона складає на початку кожного року на підставі надісланих номінацій, значаться до 350 імен письменників і поетів. У квітні цей список скорочується до 15-20 осіб і потім - до п'яти кандидатів, з яких у жовтні члени академії обирають більшістю голосів одного.

Згідно з правилами Нобелівського фонду, імена всіх кандидатів на премію можна буде дізнатися лише через 50 років.

Раніше букмекерська контора Ladbrokes.com склала список претендентів на Нобелівську премію з літератури за 2011 рік, серед номінантів є й російські письменники - Віктор Пелевін на 43-му місці, а Євген Євтушенко на 73-му місці.

Цього тижня стануть відомі імена й інших Нобелівських лауреатів за 2011 рік: сьогодні, 3 жовтня, Нобелівський комітет назвав імена володарів премії з медицини та фізіології, ними стали Брюс Бойтлер, Ральф Саймон і Жуль Гофман за роботи в області імунології.

Завтра, 4 жовтня будуть названі лауреати в галузі фізики, в середу 5 жовтня - в галузі хімії. У п'ятницю 7 жовтня в Осло представлять володаря премії миру.

Шведська академія була заснована в 1786 році королем Густавом III за прикладом французької для підтримки і розвитку шведської мови і літератури. У складі Академії 18 членів, які обираються на свою посаду довічно голосуванням постійних членів академії.

Церемонія вручення Нобелівських премій відбувається у Стокгольмі й Осло в день смерті їх засновника Альфреда Нобеля - 10 грудня. У 2010 році володарями Нобелівських премій стали в цілому 11 осіб, що працюють у Великобританії, США, Японії, Перу та Китаї.

Нагадаємо, що в 2010 році Нобелівську премію з літератури отримав перуанський письменник, один з провідних авторів Латинської Америки - Маріо Варгас Льоса.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь