Переключиться на мобильную версию

Сьогодні назвуть лауреата Нобелівської премії з літератури

Назад к разделу Шоу-Biz
Сьогодні, 6 жовтня, о 14:00 за київським часом (15:00 мск ) у Стокгольмі Шведська академія назве володаря Нобелівської премії з літератури за 2011 рік.
У шведських магазинах чекають оголошення нобелівського лауреата з літератури
У шведських магазинах чекають оголошення нобелівського лауреата з літератури
АР

За традицією, лауреата представить постійний секретар академії - шведський письменник та історик Петер Енглунд.

У списку, який складає сама академія на початку кожного року на підставі надісланих номінацій, значиться до 350 імен письменників і поетів. У квітні цей список скорочується до 15-20 осіб і потім - до п'яти кандидатів, з яких у жовтні члени академії вибирають більшістю голосів одного: він і буде офіційно представлений у четвер.

Згідно з правилами Нобелівського фонду, імена всіх кандидатів на премію можна буде дізнатися лише через 50 років.

Нобелівську премію з літератури завжди чекають не тільки фахівці та журналісти, а й звичайні читачі. У день оголошення переможця в шведських книжкових магазинах та видавництвах нерідко вмикають телевізори, щоб разом з покупцями або працівниками почути ім'я лауреата і зрозуміти, чи є в каталозі книги цього автора.

Спроби передбачити чергового володаря премії з року в рік не припиняються, однак, як визнають у культурних редакціях великих шведських газет, справа ця абсолютно безнадійна.

Шведська академія була заснована в 1786 році королем Густавом III за прикладом французької для підтримки і розвитку шведської мови і літератури. У складі Академії - 18 членів, які обираються довічно.

Церемонія вручення Нобелівських премій відбувається у Стокгольмі й Осло в день смерті їх засновника Альфреда Нобеля - 10 грудня.

Нагадаємо, що в 2010 році Нобелівську премію з літератури отримав перуанський письменник, один з провідних авторів Латинської Америки - Маріо Варгас Льоса.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь