Переключиться на мобильную версию

Завтра у PinchukArtCentre відкриються дві виставки: Сем Тейлор-Вуд і 21 Росія

Назад к разделу Шоу-Biz
17 січня 2009 року в київському центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre відкриються одразу дві виставки: персональний проект британської художниці Сем Тейлор-Вуд і виставка сучасного російського мистецтва епохи пост-міленіум - 21 РОСІЯ.
Сем Тейлор-Вуд Автопортрет в польоті III 2004
Сем Тейлор-Вуд Автопортрет в польоті III 2004
pinchukartcentre.org

Київська персональна виставка Сем Тейлор-Вуд (Sam Taylor-Wood) стане першою у Східній Європі. Тейлор-Вуд відома своїми психологічними фото-, кіно-та відео портретами. До експозиції увійшли її нові відео-та фотороботи, серед яких відеоінсталяція Зітхання (Sigh), побудована на виступі симфонічного оркестру; фотографії із серій Стілець Брема Стокера (Bram Stoker's Chair III) і Автопортрет в польоті (Self Portrait Suspended), а також фото з нової серії Втеча художника (Escape Artist).

Вперше в Києві будуть показані такі роботи, як Ця біла метушня, Минуле століття і Слуга з унікальної добірки відео-арту, яка була представлена в Українському павільйоні на 52-й Венеціанській Бієнале в 2007 році. Ці відео отримали визнання міжнародних критиків. Світова прем'єра відео Трихвилинний раунд (3 Minutes round) представить братів Кличко в арт-фільмі за їхньою участю, повідомили у прес-службі PinchukArtCentre.

" Перевіряючи на міцність наші фізичні та емоційні кордони, Сем Тейлор-Вуд досліджує вразливість і тендітність людського тіла, звертаючись при цьому до одвічних тем життя та смерті, та розмірковуючи над тим, що всі ми вмирущі. В її роботах, сучасних за відчуттям та стилем виконання, все ж таки просліджується символізм голландських натюрмортів та живопису часів Відродження. Праці відібрані для показу, представляють нам Тейлор-Вуд як митця, витвори якої зачаровують і завжди дивують, - зазначив Петро Дорошенко, арт-директор PinchukArtCentre, куратор виставки.

21 РОСІЯ - груповий проект 21 сучасного російського художника, серед яких Володимир Дубоссарський, Олександр Виноградов, Група АЕС + Ф, Семен Файбісович, група Сині носи, Костянтин Звєздочотов, Павло Пепперштейн, Монро, Віктор Алімпіев та багато інших.

В експозицію включені роботи художників не тільки з Москви, але й інших міст Росії: Санкт Петербурга, Новосибірська, Самари, Нижнього Новгороду.

Експозиція, що складається з масштабних відеопроектів, картин та інсталяцій, будується за принципом зіставлення або контрасту - молоді художники представлені поряд з дуже відомими авторами, нові роботи - з уже перевіреними і показаними на різних міжнародних форумах творами.

Суттєвою особливістю, що характеризує даний проект, є усвідомлена кураторська позиція - уявити сучасне мистецтво Росії як складний вузол колізій: колізій напрямку, поколінь, медійності, тематичності.

" Вибір російських художників для нашої виставки охоплює період після 2000 року. Чи існують особливості, які вирізняють новий російський образ в хронологічному ряду попередніх етапів та з яких компонентів складається його нова ідентичність? На ці питання, часом прямо, часом більш опосередковано, і повинна дати відповідь виставка в PinchukArtCentre ", - сказав куратор проекту Олександр Соловйов.

Крім того, у Project Room будуть представлені роботи молодого японського фотографа Кейта Сігіура (Keita Sugiura), учасника виставки-ярмарку GEISAI, яку щорічно в Токіо проводить Такаші Муракамі.

Виставки Сем Тейлор-Вуд і 21 РОСІЯ відкриті для огляду в PinchukArtCentre / Project Room з 17 січня по 1 березня 2009 року, з вівторка по неділю з 12:00 до 21:00. Вхід вільний.

Сем Тейлор-Вуд народилася в Лондоні в 1967 році. У 1990 вона закінчила Голдсміт Коледж і в даний час живе і працює в столиці Великобританії. З часу її першої персональної виставки в галереї White Cube в 1995 році, художниця неодноразово виставляла свої роботи на персональних експозиціях в таких галереях як Fundacio La Caixa, Барселона; Kunsthalle, Цюріх; музей Hirshhorn, Вашингтон, штат Колумбія; Fondazione Prada, Мілан; музей Stedelijk, Амстердам і Hayward Gallery, Лондон. Сем Тейлор-Вуд була однією з художниць, які представляють Україну на Венеціанській Бієнале в 2007 році, в рамках проекту PinchukArtCentre Поема про внутрішнє море. Деякі її роботи можна було побачити в PinchukArtCentre на виставках Око підсвідомості: вибрані фотографії з колекції Елтона Джона і Reflection.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь