Переключиться на мобильную версию

В Україну їде директор німецького музею, який вимагав повернути сімферопольські картини

Назад к разделу Шоу-Biz
Наступного тижня в Сімферополь, Крим, приїде директор художнього музею німецького міста Аахен Петер ван ден Брінк. Аахен претендує на картини Сімферопольського музею, які багато років тому вивезли з Німеччини.
До війни полотна перебували в музеї Людвіга
До війни полотна перебували в музеї Людвіга
nationalgeographic.com

Ван ден Брінк разом зі своїми колегами планує на місці переконатися, чи справді кілька десятків картин з експозиції Сімферопольського художнього музею - це саме та колекція, яка до Другої світової війни належала Аахен.

Як повідомила директор сімферопольського музею Ларіна Кудряшова, німецькі експерти планують провести власне вивчення полотен.

У свою чергу Сімферопольський музей, за словами Кудряшової, "хоче продемонструвати, що полотна перебувають у нормальному стані, вони представлені в експозиції, їх ніхто не ховає, як писали деякі мас-медіа, до них є вільний доступ всіх бажаючих".

Музей за власні гроші здійснив часткову реставрацію полотен, а також визначив їх авторів, час і місце написання. За словами директора, коли картини передали Сімферополю в якості компенсації за втрачену під час війни колекцію, вони були в дуже поганому стані. Роботи з реставрації картин тривають і сьогодні, зазначила Кудряшова.

Під час візиту німецької делегації не буде вирішуватися подальша доля колекції, оскільки директори музеїв не мають таких повноважень. Ці питання вирішуватимуть на міжнародному рівні, заявила директор.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ ФРН заявило про свій намір повернути 87 полотен, які після Другої світової війни вивезли у СРСР, а тепер перебувають в Художньому музеї в Сімферополі.

У Берліні вважають, що німецькі музеї мають право на ці картини, які досі вважалися зниклими безвісти, поки в серпні цього року німецькі туристи випадково не виявили їх у Криму.

У свою чергу, директор Сімферопольського музею заявила, що полотна не підлягають поверненню до Німеччини. При цьому вона не виключила можливості угоди про тимчасову експозицію колишніх аахенських полотен у Німеччині за умови отримання державних гарантій їх повернення.

Директор музею Аахенского Петер ван ден Брінк позитивно сприйняв пропозицію Сімферополя про обмін експозиціями, проте зазначив що спершу слід з'ясувати, чи не загрожує картинам, які потраплять до Німеччини, конфіскація.

Справа в тому, що Німеччина, посилаючись на міжнародні закони, керується тим, що вивезене трофейне мистецтво залишається її власністю.

"Виникає питання, чи не вимагає німецьке законодавство конфіскації картин?", - цікавить директора аахенського музею.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь