Переключиться на мобильную версию

Путіну подарували фальшиву картину Айвазовського

Назад к разделу Шоу-Biz
Американський журнал The Forbes опублікував статтю про переповнений підробленими роботами російських майстрів арт-ринок, жертвою яких одного разу став прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.
Сінопській бій 18 листопада 1853 року (ніч після бою)/ Іван Айвазовський
Сінопській бій 18 листопада 1853 року (ніч після бою)/ Іван Айвазовський
naholste.info

За словами власника відомої московської галереї Марата Гельмана, подарована недавно Володимиру Путіну картина Івана Айвазовського, - художника 19 століття, полотна якого продаються за багато мільйонів доларів, - виявилася фальшивкою.

Особливо популярний серед шахраїв російський авангардист Казимир Малевич, творець всесвітньо відомого Чорного квадрата, роботи якого продавалися і за $ 60 млн на аукціонах.

"Схема проста: невеликі арт-дилери продають фальшивки великим гравцям на ринку, ті платять експертам, які підтверджують справжність. У підсумку підробки осідають у приватних колекціях або навіть іноді потрапляють на аукціони", - пише автор статті Хейді Браун.

Є кілька технік створення підробок. Часто за допомогою бідних реставраторів або студентів Російської академії мистецтв створюються точні копії без підпису - це не забороняє російське законодавство. За точну копію, наприклад, Кандинського вони отримують до $ 15 000. За мистецтвознавчою літературою відновлюють фарби та техніку написання, а ефект старовини досягається шляхом різкого перепаду температур.

За іншою схемою, береться, наприклад, пейзаж маловідомого датського художника, за який в кращому випадку на аукціоні дадуть $ 2 000, потім його русифікують: датська служниця перетворюється на російську селянку, а сільський будинок - в православну церкву, і ось перед вами вже полотно XIX століття вартістю $ 250 000, стверджує Forbes.

За даними видання, в цьому бізнесі беруть участь злочинці з Франції, Німеччини та Ізраїлю. Іноді вони привозять з Росії кількох молодих художників, і ті за $ 1000 на місяць створюють підробки.

Незрозуміло, кому можна довіряти за таких умов, резюмує Браун. Навіть у московському Музеї сучасного мистецтва, як з'ясувалося, було виставлено два фальшивих полотна Малевича.

Зазначимо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не тільки цінує художнє мистецтво, але й сам береться за пензель. Сьогодні, 17 січня, в Санкт-Петербурзі відбудеться благодійний аукціон, на якому виставлять намальоване ним полотно Узор на вікні вкритому інієм.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь