Переключиться на мобильную версию

Путіну подарували фальшиву картину Айвазовського

Назад к разделу Шоу-Biz
Американський журнал The Forbes опублікував статтю про переповнений підробленими роботами російських майстрів арт-ринок, жертвою яких одного разу став прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.
Сінопській бій 18 листопада 1853 року (ніч після бою)/ Іван Айвазовський
Сінопській бій 18 листопада 1853 року (ніч після бою)/ Іван Айвазовський
naholste.info

За словами власника відомої московської галереї Марата Гельмана, подарована недавно Володимиру Путіну картина Івана Айвазовського, - художника 19 століття, полотна якого продаються за багато мільйонів доларів, - виявилася фальшивкою.

Особливо популярний серед шахраїв російський авангардист Казимир Малевич, творець всесвітньо відомого Чорного квадрата, роботи якого продавалися і за $ 60 млн на аукціонах.

"Схема проста: невеликі арт-дилери продають фальшивки великим гравцям на ринку, ті платять експертам, які підтверджують справжність. У підсумку підробки осідають у приватних колекціях або навіть іноді потрапляють на аукціони", - пише автор статті Хейді Браун.

Є кілька технік створення підробок. Часто за допомогою бідних реставраторів або студентів Російської академії мистецтв створюються точні копії без підпису - це не забороняє російське законодавство. За точну копію, наприклад, Кандинського вони отримують до $ 15 000. За мистецтвознавчою літературою відновлюють фарби та техніку написання, а ефект старовини досягається шляхом різкого перепаду температур.

За іншою схемою, береться, наприклад, пейзаж маловідомого датського художника, за який в кращому випадку на аукціоні дадуть $ 2 000, потім його русифікують: датська служниця перетворюється на російську селянку, а сільський будинок - в православну церкву, і ось перед вами вже полотно XIX століття вартістю $ 250 000, стверджує Forbes.

За даними видання, в цьому бізнесі беруть участь злочинці з Франції, Німеччини та Ізраїлю. Іноді вони привозять з Росії кількох молодих художників, і ті за $ 1000 на місяць створюють підробки.

Незрозуміло, кому можна довіряти за таких умов, резюмує Браун. Навіть у московському Музеї сучасного мистецтва, як з'ясувалося, було виставлено два фальшивих полотна Малевича.

Зазначимо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін не тільки цінує художнє мистецтво, але й сам береться за пензель. Сьогодні, 17 січня, в Санкт-Петербурзі відбудеться благодійний аукціон, на якому виставлять намальоване ним полотно Узор на вікні вкритому інієм.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь