Переключиться на мобильную версию

У Молдові вівторок оголошено днем жалоби у зв'язку із загибеллю Григорія Вієру

Назад к разделу Шоу-Biz
У Кишиневі помер відомий молдавський поет Григорій Вієру. У зв'язку з цим президент Молдови Володимир Воронін підписав у неділю указ про оголошення 20 січня днем національної жалоби.
Помер Григорій Вієру
Помер Григорій Вієру
wikipedia.org

Згідно з указом, у вівторок, 20 січня, у всіх населених пунктах Молдови приспустять державні прапори, пам'ять поета вшанують хвилиною мовчання, у всіх навчальних закладах пройде година пам'яті Вієру.

Григорій Вієру помер у неділю, 18 січня, в Кишиневі від отриманих кілька днів тому травм у ДТП, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Молдови Борис Головін.

"Незважаючи на всі зусилля найкращих лікарів Молдови, від отриманих у ДТП ран, у ніч з суботи на неділю помер відомий молдавський поет Григорій Вієру", - сказав Головін.

У ніч на п'ятницю автомобіль, яким керував приятель поета, врізався в захисну огорожу автомагістралі, яка зв'язує південь Молдови з Кишиневом. Під час ДТП на дорозі стояв густий туман. У результаті Вієру отримав безліч травм.

73-річного поета доставили близько 2.00 у п'ятницю в Кишинівський Науково-практичний центр ургентної медицини, лікарі якого констатували у поета множинні відкриті та закриті травми голови та грудної клітини, удари серця і легень, закриті травми черевної порожнини. Медики відразу вирішили підключити його до апарата штучного дихання.

"У боротьбу за життя відомого молдавського поета включилися найкращі лікарі Молдови", - сказав заступник міністра.

Румунські лікарі, які прибули в Кишинів для консультації запропонували транспортувати поета в Румунію, однак стан поета завадив транспортуванню.

Вієру народився в 1935 році. Дебютував у 1957 році з книжкою віршів для дітей Тривога. Вірші Вієру перекладено багатьма мовами народів світу.

Вієру - лауреат Державної премії Молдови.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь