Переключиться на мобильную версию

У Києві відкрилася виставка картин українського Ван Гога

Назад к разделу Шоу-Biz
У Києві відкрилася виставка українського художника, одного з основоположників футуризму Давида Бурлюка, чиї роботи продаються на головних аукціонах планети.
Фрагмент картини. Голови. Давид Бурлюк 1911
Фрагмент картини. Голови. Давид Бурлюк 1911
Фрагмент картини

Живопис з приватних колекцій під назвою Давид Бурлюк. Український батько російського футуризму, можна побачити в Київському музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9) до 23 лютого 2009 року.

Вартість квитків: для дорослих - 6 грн., для студентів - 3 грн., для школярів і пенсіонерів - 1,20 грн.

Нагадаємо, у 2007 році картину У церкві Давида Бурлюка було продано на лондонському аукціоні Sotheby's за рекордну для українського мистецтва суму - $ 650 000.

Давид Бурлюк - поет, художник, один з основоположників футуризму, теоретик і пропагандист нового мистецтва. Народився в 1882 на хуторі Семиротівка (Сумська область). Навчався в Казанській художній школі, Одеському художньому училищі, мистецьких студіях Мюнхена (А. Ашбе) та Парижа, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури.

Пройшовши періоди захоплення імпресіонізм, неопримітивізмом та іншими модерними художніми течіями, Бурлюк став ідеологом російського футуризму як у живописі, так і в літературі.

У свій час Ілля Рєпін захотів увічнити поета Велемира Хлєбникова. Той відмовився. "Мій портрет писав сам Бурлюк, - сказав він. - Тільки там я схожий на трикутник".

У 1920 році Бурлюк емігрував до Японії. Він дуже вплинув на сучасний японський живопис, і історики мистецтва вважають його родоначальником японського футуризму.

У 1922 році Бурлюк виїхав до США. Сам Бурлюк величав себе "батьком російського футуризму" і "американським Ван Гогом", а відомий американський мистецтвознавець Барр порівняв його роль у світовому мистецтві з роллю Поля Гогена.

Помер український художник у 1967 році в Нью-Йорку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь