Переключиться на мобильную версию

Джоан Роулінг стала кавалером ордену Почесного легіону

Назад к разделу Шоу-Biz
Відома британська письменниця Джоан Роулінг, автор серії книг про Гаррі Поттера, стала кавалером ордену Почесного легіону, вищої національної нагороди Франції.
Роулінг стала кавалером ордену Почесного легіону
Роулінг стала кавалером ордену Почесного легіону
АР

Про це повідомляє агентство AP.

Роулінг отримала нагороду із рук президента Франції Ніколя Саркозі 3 лютого.

В урочистій промові на церемонії вручення нагороди Роулінг, говорячи французькою, вибачилася за те, що лиходій із книг про Гаррі Поттера - Вольдеморт - носить французьке ім'я (французькою vol de mort - "політ смерті").

Роулінг пояснила, що "завжди пишалася французькими предками. Але необхідно було знайти таке ім'я, яке несло б заряд потужності та загадковості одночасно".

Письменниця, крім того, згадала, що одного із її прапрадідів, француза за національністю, теж було нагороджено орденом Почесного легіону. Французький прапрадід Роулінг отримав орден у 1924 році за хоробрість, яку виявлено в битві при Вердені, одній із ключових битв Першої світової війни, повідомляє Reuters.

Зі свого боку Саркозі подякував Роулінг за те, що своїми книгами вона "повернула дітям любов до читання", і допомогла молодим поколінням зрозуміти, що читання це "джерело насолоди, а не засіб покарання".

Водночас, британську письменницю Джоан Роулінг, автора книг про Гаррі Поттера, визнано найбільш високооплачуваною письменницею в світі за версією американського журналу Forbes. Роулінг щосекунди заробляє $ 9.

Нагадаємо також, що 17 липня 2009 року на екрани вийде шостий фільм про хлопчика-чарівника Гаррі Поттер і Принц-полукровка. П'ять фільмів про Гаррі Поттера, що вже вийшли на екрани, в сукупності зібрали у світовому прокаті $ 4,5 млрд. У планах кінематографістів - зняти ще два фільми за останньою книгою про Гаррі Поттера - Гаррі Поттер і Дарунки Смерті.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь