Переключиться на мобильную версию

У 2009 році похід у кіно для росіян стане недозволенною розкішшю

Назад к разделу Шоу-Biz
Експерти прогнозують, що у 2009 році в Росії через інфляцію можуть помітно подорожчати і без того недешеві квитки в кінотеатри, а похід у кіно для багатьох росіян взагалі стане недозволенною розкішшю.
Росіяни економлять на поході в кіно і поп-корні
Росіяни економлять на поході в кіно і поп-корні
domoy.net

За даними Асоціації кінопрокатників Росії, у році, що наступив, кількість нових фільмів скоротиться як мінімум на третину, повідомляє BBCrussian.com.

Це пов'язано з тим, що російський кінопрокат через економічну кризу не зміг закупити необхідну кількість стрічок на міжнародних ринках.

"Прокатники скоротили закупівлі фільмів через кризу неплатежів. Справа в тому, що з ними сьогодні не розплачуються багато кінотеатрів, які вже встигли відчути на собі спад відвідуваності, - заявила керівник відділу кінопрокату компанії Top Film Наталя Шпилькіна. - Зазвичай у новорічні свята росіяни масово ходять в кіно. Цього разу традиційного аншлагу не було ".

Кінопрокатники побоюються, що наступні кілька років ситуація на ринку може тільки погіршитися.

На думку Шпилькіної, в умовах фінансової кризи, коли доходи громадян серйозно скорочуються, кіно стає для багатьох надто дорогим задоволенням.

У Москві вартість квитка в кіно в середньому дорівнює еквіваленту $ 6 - $ 7.

Згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного міжнародною дослідницькою компанією Nielsen, близько 56% росіян вже готові знизити витрати на розваги.

Представники кіноіндустрії заявляють, що росіяни почали серйозно економити на невід'ємних атрибутах кіно - поп-корні і лимонаді.

"Глядачі намагаються заощадити гроші на супровідних товарах - споживання напоїв і поп-корну скоротилася майже наполовину. Люди також стали менше відвідувати кафе і бари в кінотеатрах", - розповів член Асоціації кінопрокатників Росії Олексій Рязанцев.

Нам довелося навіть розробити спеціальне антикризове меню - трохи знизили ціни на фаст-фуд. Іншого виходу немає - люди просто перестають пити і жувати в кіно, вважаючи, що це зайва трата грошей

 "Нам довелося навіть розробити спеціальне антикризове меню - трохи знизили ціни на фаст-фуд. Іншого виходу немає - люди просто перестають пити і жувати в кіно , вважаючи, що це зайва трата грошей ", - зізнався власник одного з московських кінотеатрів.

Втім, криза може також позитивно вплинути на галузь.

На думку директора з прокату компанії Каро Прем'єр Романа Ісаєва, колишнього розмаїття фільмів тепер вже дійсно не буде, але це навіть може піти на користь.

"На мій погляд, криза відсіє неякісну продукцію, і на екранах залишаться лише гідні стрічки. Адже потрібно визнати, що останнім часом російським глядачам демонстрували все підряд", - говорить Роман Ісаєв.

На його думку, зміняться і смакові уподобання росіян.

Упевнений, що в період кризи матимуть особливий попит комедії, оскільки люди, втомлені від проблем, напевно захочуть побачити щось позитивне і життєстверджуюче

 " Упевнений, що в період кризи матимуть особливий попит комедії, оскільки люди, втомлені від проблем, напевно захочуть побачити щось позитивне і життєстверджуюче ", - вважає Ісаєв.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відвідуваність російських кінотеатрів у грудні 2008 року впала майже на 45% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.

Квитки у російських кінотеатрах у 2008 році подорожчали на 20%. Середня ціна квитка в Росії зараз становить $ 5-7.

У січні кінотеатри в Росії та СНД (за винятком України) виручили $ 78 млн. Це на 14,6% менше, ніж у минулому році: $ 91,3 млн., повідомляють Ведомости.

Для ринку СНД це перше падіння за багато років. У січні минулого року каса кінотеатрів зросла на 57,5% порівняно з січнем 2007 р. ($ 58 млн.). Але з урахуванням підвищення курсу долара в рублях виручка все-таки виявилася більшою - приблизно на 12% (2,54 млрд. руб. Проти 2,24 млрд. руб.), Пишуть Ведомости. При цьому відвідуваність кінотеатрів впала на 14% (мінус 2,4 млн. квитків).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь