Переключиться на мобильную версию

Дослідження: В Україні поменшало курців-підлітків, але побільшало тих, хто п'є

Назад к разделу Здоровье
Голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка Ольга Балакірєва заявила, що за останні чотири роки в Україні дещо поменшало курців серед молоді, та кількість учнів, які вживали алкогольні напої, зросла.
В Україні зросла кількість підлітків, що вживають алкоголь
В Україні зросла кількість підлітків, що вживають алкоголь
Фото Таїсії Стеценко / Корреспондент.net

Про це свідчать результати української частини третьої хвилі глобального дослідження Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) про стан та фактори здоров'я підлітків.

"Дослідження, проведене серед учнів у всіх регіонах України, свідчить, що за останні чотири роки збільшилася кількість школярів, які вживали алкогольні напої", - сказала вона.

Балакірєва також зазначила, що порівняно з 2006 роком щотижневе вживання алкогольних напоїв дещо зменшилося, та кожен десятий учень 6-х класів, кожен п'ятий 8-класник, кожен третій старшокласник і кожен другий студент профтехучилища хоча б раз на тиждень уживає алкоголь.

За її словами, найбільш популярні алкогольні напої - пиво (21% підлітків п'є його щотижня) й слабоалкогольні напої промислового виробництва (14%). Найактивніший вік першої спроби вживання алкогольних напоїв - 13-15 років (33%).

Частка курців серед молоді порівняно з 2006-м роком зменшилася на 4,5%, та кількість курців серед підлітків все ще значна, зазначила Балакірєва. Зокрема, досвід куріння мають 48% з них, а 11% курять щодня. Найбільш поширене куріння серед учнів профтехучилищ: тут щоденно курить кожен другий хлопець і кожна четверта дівчина. Загальна перша хвиля початку куріння припадає на 11 років. Середній вік початку куріння серед дівчат за чотири роки помолодшав на рік - із 14 до 13 років.

Соціологічне опитування проводили в 616 навчальних закладах, розташованих у 435 населених пунктах. Загалом методом анонімного анкетування опитали 10 тис. 343 респондентів. Україна приєдналася до міжнародного проекту Здоров'я та поведінка учнівської молоді, що здійснюється в 41 країні Європи та Північної Америки, 2002 року й стала учасником трьох його хвиль - у 2002-му, 2006-му і 2010-му роках.

Нагадаємо, раніше сьогодні Ольга Балакірєва заявила, що все більше вільного часу українські підлітки присвячують сидінню перед комп'ютером чи телевізором, а рівень їхньої фізичної активності постійно зменшується.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь