Переключиться на мобильную версию

Паралізований британець домагається права на смерть

Назад к разделу Здоровье
Житель Великобританії 56-річний Тоні Ніклінсон через суд домагається реалізації його права на смерть.
Тоні Ніклінсон із дружиною
Тоні Ніклінсон із дружиною
Вести.ру

Чоловік паралізований уже кілька років і не приховує, що хоче піти з життя. Сам він цього зробити не може, а той, хто захоче йому допомогти, за законом, може сісти у в'язницю довічно.

Три роки тому Тоні Ніклінсон вирішив, що хоче піти з життя. Проблема в тому, що він не може це зробити самостійно. У 2005 році Тоні пережив інсульт, наслідок якого - повний параліч. Він втратив здатність говорити, тільки кліпає очима і трохи ворушить головою. Але цього достатньо, щоб його дружина Джейн могла з ним спілкуватися. "Спочатку він дивиться на групу букв, потім на колір. Якщо він дивиться на ці літери, потім на цей колір, значить це буква - Сі, - пояснює те, як працює із комп'ютером її чоловік Джейн Ніклінсон.

У повсякденному житті чоловік використовує комп'ютер, який дозволяє йому самостійно вмикати і вимикати телевізор, читати книги, користуватися електронною поштою. У корпус пристрою вмонтовані відеокамери, які реагують на напрям погляду. Комп'ютер може озвучити написані Тоні слова.

Завдяки цьому пристрою Ніклінсон зміг дати інтерв'ю, у якому просить допомогти йому вирішити питання про добровільну евтаназію. "Мене така якість життя не влаштовує. Я розумію, що для когось може бути досить того, що, наприклад, у нього рухаються тільки очі. Що ж, удачі йому! Але люди повинні розуміти, що всі ми різні, і особисто для мене цього занадто мало", - зачитує текст, набраний на комп'ютері чоловіком, Джейн Ніклінсон.

У рішенні покінчити з таким життям Тоні підтримує вся його сім'я. "Якби ви знали, яким він був до цього інсульту. Життєрадісний, душа компанії. Багато працював, грав у регбі, і такий стан, як зараз, для нього просто пекло", - зазначає дружина Тоні Ніклінсона.

Чоловік стверджує, що готовий до добровільної смерті. "Тоні хоче, щоб я ввела йому снодійне. Він засне в оточенні родини. Потім хтось, швидше за все лікар, повинен буде зробити йому смертельну ін'єкцію", - припускає вона.

За чинними у Великобританії законам, людина, яка введе Тоні смертельну дозу препарату, може бути засуджена на довічне ув'язнення. Щоб не піддавати нікого небезпеці, Тоні Ніклінсон вирішив домагатися зміни закону через суд.

"Ми домагаємося, щоб лікаря, який зробить Тоні ін'єкцію, не судили за вбивство. Ми виходимо з того, що страждання Тоні надмірні. І він повинен володіти таким самим правом, як будь-яка дієздатна людина у нашій країні: вирішити для себе, коли він хоче піти з життя", - пояснює адвокат Тоні Сеймо Чахал.

Статистика останніх років показує, що британська прокуратура все рідше пред'являє звинувачення тим, хто надав допомогу своїм близьким у здійсненні самогубства, якщо це пов'язано із важкими невиліковними захворюваннями, які приносять страждання людині.

Але випадок Тоні Ніклінсона особливий - фактично це прохання про те, щоб його вбили, бо він нічого не може зробити сам. "Якщо нам не підуть назустріч, у Тоні залишиться лише один спосіб - вбити себе голодом, а це жахливо і для нього, і для всіх нас", - підкреслює Джейн Ніклінсон.

За оцінками адвокатів, апеляція Тоні може розглядатися від п'яти до шести років. І яким буде рішення поки що важко уявити. Завдяки новому комп'ютеру, Тоні знайшов заняття, яке поглинуло його повністю - він пише мемуари. Його життя триває.

Варто зазначити, що евтаназія закон вже у ряді країн Європи. Так, за скасування заборони на добровільну евтаназію висловилися жителі Швеції, Швейцарії та Німеччини. А на початку вересня в Іспанії лікарі однієї з місцевих клінік вперше в історії законно відключили від апарату штучного дихання безнадійно хвору пацієнтку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь