Переключиться на мобильную версию

Експерти: Ціни на лікування раку наближаються до кризової позначки

Назад к разделу Здоровье
Міжнародна група експертів у галузі онкології заявляє, що ціни на лікування ракових захворювань у розвинених країнах наближається до кризової позначки, повідомляє Бі-бі-сі.
Ціни на лікування раку наближаються до кризової позначки
Ціни на лікування раку наближаються до кризової позначки
АР

Причина цьому, постійне зростання витрат на новітні технології та види лікування ракових пухлин. Вчені звертають увагу на те, що ціна лікування ракових хворих швидко зростає, як зростає і число діагностованих випадків.

Дослідники зазначають, що лікарі у західних країнах найчастіше воліють використовувати дорогі нові методи лікування, ефективність яких не доведена клінічними випробуваннями, ніж традиційну антиракову терапію і звичайні хірургічні операції.

Група із 37 провідних світових експертів у галузі онкології заявила, що раковий тягар постійно зростає і стає фінансовою проблемою у розвинених країнах. Відповідно до проведеного ними дослідження, у загальних витратах багатих держав на охорону здоров'я витрати на лікування раку складають від 4% до 7%.

"Питання, яке турбує економістів і політиків, це не просто питання грошей, витрачених на охорону здоров'я, але також темпи зростання витрат або, так звана, крива витрат", - говорять у своєму дослідженні експерти.

За даними дослідників, загальні витрати Великобританії на лікування раку грудей протягом останніх чотирьох років зростали приблизно на 10% щороку. "У цілому, зростання витрат на охорону здоров'я стимулюється інноваціями. Ми більше витрачаємо, оскільки можемо зробити більше, щоб допомогти нашим пацієнтам", - заявили дослідники. Наприклад, число протиракових препаратів у Великобританії зросло із 35 у 1970-му році до 100 на даний момент, але вони надзвичайно дорогі.

Дослідники також повідомляють, що тоді як частина інноваційних методів лікування успішно перевірена клінічними випробуваннями, багато практик коштують великих грошей, але можуть мати лише обмежений ефект.

Автори наголошують не тільки на високій ціні лікування, але і на процедурі схвалення нових методів. Один із провідних авторів дослідження, професор Річард Салліван, розповів, що мова йде не лише про фармацевтичні продукти, але і про методи діагностики та інновації в хірургії, які схвалюються за дуже низького рівня підтвердження клінічних даних". "Планка поставлена ​​дуже низько", - каже професор Салліван.

Вчені закликають ретельно зважити за і проти при виборі між проведенням звичайних операцій чи застосуванням нових менш травматичних методів роботизованої хірургії.

Іншим приводом для критики стало надмірне використання "дорогих препаратів і нових технологій". Часто простіше зробити томографію, ніж підбадьорити пацієнта або лікаря даними, отриманими в результаті звичайного обстеження або ретельно задокументованої історії хвороби", - нарікають науковці.

Також дослідники критикують марне лікування, коли дорога хіміотерапія проводиться пацієнтам в останні тижні їхнього життя, коли шансів на порятунок практично не залишається.

Професор Салліван заявляє: "Ми знаходимося на кривій непідйомних витрат. Нам треба або зважитися знизити витрати, або витрати зростуть, а разом із ними зросте і нерівність між бідними та багатими".

Вчені бачать лише два вирішення проблеми надмірних витрат на антиракову терапію: зменшення ціни лікування або скорочення числа людей, які можуть нею скористатися.

Нагадаємо, що на початку вересня Міжнародна некомерційна організація Всесвітній фонд досліджень раку оприлюднила дані, згідно з якими у світі щорічно реєструється близько 12 мільйонів випадків раку. До 2030 року, за попередніми оцінками, ця цифра може досягти 27 мільйонів чоловік, з огляду на проблему старіння населення Землі. Вартість лікування нових пацієнтів з онкологічним захворюванням на поточний момент оцінюється у 286 мільярдів доларів на рік.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь