Переключиться на мобильную версию

Вчені з'ясували, що хвороба Альцгеймера в першу чергу "вбиває" нюх

Назад к разделу Здоровье
Американські біологи з'ясували, що хвороба Альцгеймера розправляється з людським нюхом ще до того, як її основний патоген - білкові бляшки бета-амілоїду - починає накопичуватися всередині нервових клітин мозку, що може допомогти в ранній діагностиці захво.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі журнал Neuroscience.

Леонардо Беллушіо з Національного інституту неврологічних порушень і інсультів в місті Бетесда (США) і його колеги прийшли до такого висновку, простеживши за розвитком хвороби Альцгеймера у мишей, в геном яких був вбудований дефектний людський ген, пов'язаний з цим захворюванням.

Такий його варіант зустрічається у пацієнтів з так званої "ранньої", що передається генетичним шляхом, формою хвороби.

Згідно з популярною серед медиків гіпотеою, хвороба Альцгеймера викликається накопиченням патогенної речовини - білка бета-амілоїду - всередині нейронів.

Цей пептид утворюється з "обрізків" білка APP, який бере участь в процесах лагодження пошкоджених нейронів і формуванні довгострокових зв'язків між ними. Порушення в переробці "старих" молекул цього білка призводять до появи бляшок бета-амілоїду і знищення нервових клітин.

Беллушіо і його колеги встановили, що через три тижні після народження миші з людським геном APP втратили в чотири рази більше клітин центру нюху порівняно зі своїми "дикими" родичами. При цьому загинули не всі клітини, а тільки деякі з них, в останках яких спостерігалася висока концентрація білка APP.

Таким чином, причиною смерті цих нейронів послужили якісь внутрішні процеси, а не зовнішні, як це було б при появі амілоїдних бляшок. Вчені вважають, що нервові клітини загинули через дефекти в молекулах білка APP, які розташовувалися на стінці цих нейронів.

Ця гіпотеза підтверджується тим, що нюхові нейрони перестали гинути після "виключення" аномального гена за допомогою ретровірусу. Біологи вважають, що блокування білка APP допоможе захистити і інші види нейронів.

"Труднощі з розпізнаванням і розрізненням запахів є одним з перших симптомів хвороби Альцгеймера. Ці ознаки можуть бути використані медиками для ранньої діагностики цього захворювання", - підсумовує Беллушіо, чиї слова наводить прес-служба Товариства нейрофізіологів.

Нагадаємо, в грудні минулого року американські вчені з Техаського університету шляхом тривалих експериментів і досліджень домоглися відновлення пам'яті і слуху у мишей, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь