Переключиться на мобильную версию

МОЗ: Масштабної епідемії грипу в осінньо-зимовий період не буде

Назад к разделу Здоровье
Перший заступник міністра охорони здоров'я України Раїса Мойсеєнко заявила, що масштабного спалаху епідемії грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в нинішній осінньо-зимовий період не буде.
Масштабної епідемії грипу в осінньо-зимовий період не буде
Масштабної епідемії грипу в осінньо-зимовий період не буде
Фото Таїсії Стеценко

"Рівень захворюваності буде значно нижчим, ніж у попередні роки, але система готова до будь-якої ситуації, яка може виникнути. За прогнозами ВООЗ також не очікується дуже великих розмірів захворювання, очікується середній рівень", - сказала Мойсеєнко.

Також вона зазначила, що медичні установи по всій Україні забезпечені достатнім обсягом медикаментів, щоб надати допомогу в разі необхідності при підвищенні епідемічного порогу.

За її словами, зараз моніторинг відомства свідчить, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ навіть не наближається до епідемічного порогу. "У нас абсолютно спокійна епідемічна ситуація", - додала Раїса Мойсеєнко.

Відповідаючи на питання, що стосується штамів грипу, які очікуються в осінньо-зимовий період, вона зазначила, що, за даними епідеміологів, на території України зберігаються штами, які були останні два роки, при цьому дія штаму грипу N1Н1 буде значно меншою, ніж це було в першу хвилю його розповсюдження у 2009 році.

Раїса Мойсеєнко також зауважила, що щеплення вакциною проти грипу можна починати вже зараз.

Варто зазначити, що, за словами директора Київського центру клінічної імунології, головного імунолога Києва Олега Назара, цього року вартість вакцинації від грипу в столиці може досягти 300 гривень.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь