Переключиться на мобильную версию

Експерти: Кількість українців, хворих на туберкульоз, може досягати одного мільйона

Назад к разделу Здоровье
Україна стабільно займає провідне місце у Європі за темпами поширення туберкульозу. Загальна кількість хворих на туберкульоз у країні може досягати одного мільйона, сказаноч в заяві громадського руху Українці проти туберкульозу, присвяченому Всесвітньому.

"За офіційними даними, загальна кількість хворих на туберкульоз в Україні становить 457 тис. чоловік. За експертними оцінками, кількість українців, хворих на туберкульоз, може досягати зараз одного мільйона чоловік. Щорічно від туберкульозу вмирає більше восьми тисяч українців, із них понад дві тисячі - від поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД. З усіх померлих від туберкульозу в Україні лише третина помирає вдома", - сказано в повідомленні організації.

Члени організації закликають звернути особливу увагу на необхідність створення і функціонування служби паліативної допомоги в галузі охорони здоров'я, реалізація якої повинна більш повно враховувати таку категорію хворих, як хворі на туберкульоз у термінальній стадії, тобто людей, які страждають на туберкульоз в останній стадії розвитку, які не можуть здійснювати повноцінне життя, не мають жодного шансу на одужання, яким медицина винесла вирок і подальше симптоматичне лікування не приносить користі хворому, а тільки посилює страждання.

Актуальність питання визначається високим рівнем захворюваності на туберкульоз, у тому числі широким поширенням резистентних форм, високими показниками смертності, збільшенням числа людей, хворих поєднаною інфекцією туберкульоз-ВІЛ/СНІД, у їхній кінцевій стадії розвитку, що вимагають не стільки медичної, скільки соціальної допомоги.

В організації зазначають, що в Україні у дуже обмеженій кількості протитуберкульозних установ створені окремі палати паліативної допомоги, у які госпіталізують хворих на хронічний, хіміорезистентний туберкульоз та поєднаний із ВІЛ-інфекцією у термінальній стадії захворювання.

Спільною рисою більшості таких палат є те, що вони не боксовані, розташовані на базі існуючих фтизіатричних відділень для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз. Враховуючи, що вагома частина протитуберкульозних стаціонарів України розташована у нетипових, старих будівлях, зазначені палати не відповідають санітарним вимогам.

Значною проблемою у наданні паліативної та хоспісної допомоги хворим на туберкульоз у термінальній стадії також є і відсутність спеціалізованої підготовки та навчання медичного персоналу, що працює із цією категорією хворих. Практично не ведеться належна психологічна робота із рідними та близькими хворих на туберкульоз у термінальній стадії. Також недостатнє забезпечення таких палат обладнанням.

 Нагадаємо, що у вересні цього року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила країни Європи про зростання випадків захворювань на туберкульоз, стійкий до впливу ліків.

Корреспондент.net

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь