Переключиться на мобильную версию

Замість мільйонів років у штучного інтелекту йдуть на еволюцію години

Назад к разделу Техно
Процес еволюції головного мозку, який тривав у живих істот мільйони років, відбувається у роботів за кілька годин, встановили в результаті експерименту вчені з Британії. Команда дослідників британського університету Роберта Гордона на чолі з Крістофером М.
Він помилявся стільки разів, скільки потрібно для досягнення ідеального результату
Він помилявся стільки разів, скільки потрібно для досягнення ідеального результату
newscientist.com

Результати дослідження опубліковані в журналі New Scientist.
Робот, який керувався цією програмою, мав здатність адаптуватися до змін зі своїм "тілом" шляхом імітації біологічної еволюції. Цей процес був спрямований на поступове збільшення маси нейронів, що дозволяє пристосовуватися до нової ситуації.

Для експерименту командою був розроблений невеликий робот розміром із середню книгу. Його програмне забезпечення було написано так, що нагадувало нейронну мережу: по всьому "тілу" робота були розподілені спеціальні "нервові вузли". В процесі зміни обстановки і збільшення кількості кінцівок (від однієї до чотирьох) програма робота самостійно задіяла додаткові нейрони.

Кінцевою метою було максимально швидке пересування з подоланням перешкод. Робот був запрограмований так, що він помилявся стільки разів, скільки потрібно для досягнення ідеального результату. Потім цей алгоритм фіксувався. Так відбувалося з кожною новою доданою кінцівкою - і, якщо спочатку, так само як і цуценя, робот постійно падав, то пізніше, "набравшись досвіду", хоч і кульгаво, але він міг пересуватися.

Це отримало назву "алгоритм зростаючої еволюції", IEA. Вчені намагалися також створити алгоритм, який дозволяє не тільки додавати нові "нейрони" роботу, але й цим додаванням модифікувати весь штучний інтелект в цілому - однак поки експериментальні зразки "зависають".

Відзначимо, в своїй нещодавній публікації британська газета The Independent передбачає можливість витіснення в майбутньому людей машинами.

За матеріалами New Scientist (переклад ИноПресса)

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь