Переключиться на мобильную версию

Повторний запуск колайдера перенесли на кінець вересня

Назад к разделу Техно
Повторний запуск Великого адронного колайдера (ВАК) відклали до кінця вересня.
Спробуємо ще раз
Спробуємо ще раз
www.vokrugsveta.ru

Про це повідомляє Agence France-Presse 9 лютого з посиланням на офіційну заяву Європейської організації з ядерних досліджень (CERN). 

Нагадаємо, ВАК вийшов з ладу 19 вересня 2008 року, через дев'ять днів після запуску. Як виявилося, аварія була пов'язана з пошкодженим електричним з'єднанням між сегментами надпровідних кабелю. Зі слів представників CERN, до теперішнього часу було досягнуто значних успіхів в пошуку подібних невеликих дефектів, а система раннього оповіщення про них буде встановлена і почне працювати ще до перезапуску ВАК. 

Як повідомлялося, вартість ремонту Великого адронного колайдера може зрости майже на третину. Вартість ремонту прискорювача раніше оцінювалася в $ 29 млн. 

Загальна вартість будівництва ВАК становила близько 4 млрд. євро. 

Великий адронний колайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Довжина кільця прискорювача становить 27 кілометрів. Енергії пучків, які досягаються в цьому пристрої, повинні допомогти дослідникам відповісти на фундаментальні питання, котрі стосуються походження Всесвіту. Деякі люди побоюються, що робота прискорювача на повній потужності (якої йому не вдалося досягти восени 2008 року) може призвести до кінця світу. Вчені спростовують це твердження, що набуло широкого розголосу у ЗМІ. 

Вчені сподіваються, що ВАК допоможе їм дати відповіді на нерозв'язані питання загальної теорії відносності та квантової теорії поля, зрозуміти, як взаємодіють між собою матерія й енергія, виявити бозон Хіггса або частку Бога, і, можливо, відкрити шлях до подорожей у часі.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь