Переключиться на мобильную версию

Комп'ютерний вірус атакує закоханих

Назад к разделу Техно
Спеціалісти з комп'ютерної безпеки попереджають про зростання кількості спам-листів з небезпечними привітаннями до Дня святого Валентина.
Потрапивши на комп'ютер Waledac збирає адреси електронної пошти
Потрапивши на комп'ютер Waledac збирає адреси електронної пошти
compulenta.ru

Експерти Websense Security Labs зафіксували масові розсилки повідомлень, в яких зловмисники пропонують адресатам відвідати певний веб-сайт і переглянути листівку з привітаннями до свята всіх закоханих.

Коли ж користувач погоджується перейти за вказаною в тілі листа посиланням, йому демонструється зображення двох цуценят і серця. Після цього потенційній жертві рекомендується завантажити якийсь файл і приготувати подарунок для близької людини. Насправді фото виявляється шкідливою програмою Waledac: потрапивши на комп'ютер, черв'як збирає адреси електронної пошти і розсилає по них свої копії.

Шахраї також активно поширюють спам з посиланнями, що вказують безпосередньо на вітальні листівки. Перехід за такими адресами загрожує користувачу порцією шпигунських модулів і троянських програм.

Традиційно в подібних випадках фахівці рекомендують не відкривати вкладення, якщо лист прийшов з невідомої адреси, не переходити за підозрілими посиланнями і застосовувати антивірусні програми з регулярно оновлюваними базами даних.

Раніше повідомлялося, що мобільний вірус, здатний без відома абонента управляти його мобільним рахунком і раніше зафіксований тільки в Росії, виявлений у користувачів одного з індонезійських мобільних операторів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь