Переключиться на мобильную версию

Росія, можливо, заплатить США за втрачений супутник

Назад к разделу Техно
Росія може відповідати за те, що її супутник зіткнувся з американським, вартість якого становила близько 50 мільйонів доларів при запуску в 1997 році.
Вартість американського супутника становила $ 50 мільйонів
Вартість американського супутника становила $ 50 мільйонів
topnews_us


Сьогодні, 16:33 Версія для друку Розмір тексту: NASA
Вартість американського супутника становила $ 50 мільйонів

Згідно з практикою, за пригоди з об'єктами в космосі відповідають ті держави, під юрисдикцією яких вони знаходяться, заявив заступник завідувача кафедрою міжнародного права Санкт-Петербурзького університету аерокосмічного приладобудування Сергій Малко.

Наприклад, СРСР довелося виплатити Канаді три мільйони канадських доларів після того, як у 1978 році радянський супутник упав на територію цієї країни.

Американська компанія-розробник супутника Iridium раніше заявляла, що не збирається нікого звинувачувати в тому, що сталося, тому що зіткнення відбулося в результаті маловірогідного збігу обставин. За її даними, катастрофа в космосі на роботі супутникового зв'язку не позначилася.

Раніше представник міністерства оборони США визнав помилку в розрахунках траєкторії комерційного супутника, заявив, що його зіткнення з російським стало для Пентагону несподіванкою.

Нагадаємо, американський супутник Iridium і російський Космос 2251 врізалися один в одного 11 лютого над територією Сибіру.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь