Переключиться на мобильную версию

The Times: В епоху холодної війни зіткнення супутників призвело б до ядерної атаки

Назад к разделу Техно
Якщо б вівторкове зіткнення російського та американського супутників відбулося в епоху холодної війни, все могло б закінчитися застосуванням ядерної зброї, припустив журналіст The Times Джілс Уітел.
Зіткнення супутників могло б стати причиною ядерної атаки
Зіткнення супутників могло б стати причиною ядерної атаки
examiner.com

Що стосується сьогоднішнього дня, то аварія на орбіті підняла питання про необхідність створення аналогів літакової диспетчерської служби для космічних апаратів.

З часів запуску першого радянського супутника було виведено на орбіту близько 6 тис. апаратів, і лише деякі поховали на Землі, повідомляє видання.

У міжнародному праві не існує подібної вимоги, а процес поховання вимагає витрат палива, яке може довше підтримувати супутник в експлуатаційному стані. Втім, уже зараз для виведення супутника зв'язку на орбіту необхідно отримувати відповідну ліцензію від Міжнародного Союзу з телекомунікацій, зазначає Уітел.
Нагадаємо, американський супутник Iridium і російський Космос 2251 зіткнулися 11 лютого над територією Сибіру.

Зазначимо, з території штату Техас неодноразово надходили повідомлення про падіння уламків супутників, які свідки називали Вогняними кулями.

У свою чергу, представник Пентагону Брайан Уітмен визнав помилку в розрахунках траєкторії комерційного супутника, заявив, що його зіткнення з російським військовим супутником стало для Пентагону несподіванкою.

За матеріалами The Times (переклад ИноПресса)

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь